Mobil.sk Mobil.sk

Tenší, inteligentnejší a lacnejší: Taký je nový tablet Samsung Galaxy Tab S5e
zdroj: Samsung

Tenší, inteligentnejší a lacnejší: Taký je nový tablet Samsung Galaxy Tab S5e

Tablety sa netešia ani zďaleka z tak veľkej obľuby ako smartfóny. Aj kvôli tomu je na trhu málo tabletov, ktoré by naozaj stáli za to. Samsung nám čerstvo predstavil nový tablet s názvom Galaxy Tab S5e, ktorým sa snaží dokázať, že práve oni sú tí, ktorí k dobrým výrobcom patria.

Galaxy Tab S5e je ľahko prenosný 10,5 palcový tablet. Zaujať môže svojou cenou okolo 420 eur, vďaka ktorej je dostupnejší ako minuloročný Galaxy Tab S4 za viac než 600 eur. Zároveň ho však v mnohých veciach prekonáva.

zdroj: Samsung

Najtenší tablet od Samsungu

Ide o najtenší a najľahší tablet od spoločnosti, ktorý má hrúbku len 5,5mm a hmotnosť 400 gramov. Je tak ešte ľahší ako napríklad iPad Pro s jeho 468 gramami. Dizajnéri sa pokúsili využiť kovové telo tabletu čo najlepšie, vďaka čomu má 81,8 percentný pomer displeja k telu, čo je zlepšenie oproti minuloročnému Tab S4. To znamená, že má menšie okraje okolo obrazovky. 

zdroj: Samsung

Jeho prednú stranu nevyrušuje žiadne navigačné tlačidlo. Snímač odtlačkov prstov je ukrytý v tlačidle na bočnej strane. O zážitok pri sledovaní filmov či počúvaní hudby sa postarajú štyri reproduktory s podporou stereofónneho automatického otočenia. Vďaka tomu sa prispôsobia tomu, či držíte tablet na výšku alebo šírku. 

zdroj: Samsung

Ovládanie celej domácnosti

Galaxy Tab S5e poháňa osemjadrový Snapdragon 670, ktorý by mal poskytnúť dostatočný výkon na strednú triedu. Jeho batéria by vám mala vydržať až 14,5 hodiny. Ako prvý tablet sa môže pochváliť novým inteligentným asistentom Bixby 2.0. Vďaka tomu sa Galaxy Tab S5e dokáže premeniť na hlasové ovládacie centrum celého „smart“ domu – od televízora, cez osvetlenie až po chladničku. Samozrejmosťou je možnosť pripojiť k tabletu klávesnicu prostredníctvom dokovacej stanice. 

Na záver ešte spomeňme, že novinku si môžete kúpiť v troch farbách – čierna, strieborná a zlatá. Odporúčaná cena je 419 eur v prípade WiFi verzie a 479 eur za LTE verziu. Predávať sa bude v 4GB + 64GB verzií od polovice apríla.

zdroj: Samsung
zdroj: TS Samsung

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tablety

Pozri viac

Fun rádio