MOBIL.sk MOBIL.sk

Google obmedzí sledovanie svojich užívateľov vďaka novej funkcií v Google Maps
zdroj: pexels.com

Google obmedzí sledovanie svojich užívateľov vďaka novej funkcií v Google Maps

Funkcia sa zatiaľ len testuje. Určite by sme ale privítali, ak by si našla cestu do našich mobilov.

V Auguste minulého roka sa zistilo, že spoločnosť Google zaznamenáva polohu svojich užívateľov a to dokonca aj vtedy, keď sa na prvý pohľad zdalo, že je vypnutá. Netýka sa to len GPS aplikácie Google Maps, ale aj iných appiek, ktoré polohu poznať nutne nepotrebujú. Prirodzene, ide o chovanie, ktoré do určitej miery narúša súkromie a spoločnosti za to dokonca hrozila pokuta. 

Google sa preto postupne snaží dbať viac na súkromie užívateľov. V novej verzií Google Maps 10.10, ktorá je zatiaľ dostupná len pre vývojárov, sa nachádza kód odkazujúci na doteraz neznámu funkciu s názvom Automatické vymazanie histórie polohy.

zdroj: pixabay.com

Google Maps už teraz ponúka možnosť vymazať všetky dáta o tom, kde ste sa nachádzali. Prípadne vymazať históriu polohy len za určité časové obdobie. Nová funkcia by to však celé mohla zvládať automaticky, v určitých časových intervaloch. Zatiaľ ale nevieme, ako presne bude novinka fungovať v praxi.

Určite ale ide o príjemný krok zo strany amerického giganta, ktorý ochráni naše súkromie. Údaje o polohe sú veľmi citlivé a s ich uskladňovaním majú, prirodzene, užívatelia problém. Nemali by sme sa ale tešiť predčasne. Funkcia je len v beta verzií Google Maps, to znamená, že vývojári ju stále testujú. Pokojne sa môže stať, že do stabilnej verzie sa nakoniec nedostane.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio