MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple chce konkurovať Netflixu! Vlastnú streamovaciu službu predstaví už o mesiac
zdroj: pxhere.com

Apple chce konkurovať Netflixu! Vlastnú streamovaciu službu predstaví už o mesiac

Svoj nový projekt spustia naozaj vo veľkom. Dokonca si na svoj event pozvali svetové Hollywoodske hviezdy.

Netflix je obrovská streamovacia služba, ktorá funguje takmer po celom svete. O jej úspechu svedčí aj fakt, že na konci minulého roka mala 140 miliónov platiacich používateľov. Apple si uvedomuje, že streamovacie „televízie“ majú veľkú budúcnosť, a preto sa už dlhšie hovorí o tom, že prinesie vlastnú konkurenciu Netflixu. 

Podľa najnovšej správy z portálu Bloomberg nám ju prvýkrát predstavia na svojom evente 25. marca. Dokazuje to aj fakt, že na marcovú konferenciu pozvali viacero Hollywoodskych hviezd vrátane Jennifer Aniston, Reese Witherspoon či Jennifer Garner. Video služba má byť podobná ako Prime Video od Amazon.com či spomínaný Netflix.

zdroj: maxpixel.net

Po zaplatení predplatného dostanete prístup k video službám niektorých konkurenčných kanálov ako napríklad Starz. Neponúknu ale Netflix ani HBO, pretože sa núdajne edohodli na podiele z tržieb. Bude obsahovať TV relácie, filmy aj seriály. Apple ale okrem toho prinesie aj vlastný obsah, ktorý bude priamo financovať a bude exkluzívny. Apple už teraz ponúka viacero relácií ako napríklad Carpool Karaoke či Planet of the Apps.

Apple teda predstaví svoj nový projekt už v marci. Platená časť by ale mala byť k dispozícií až niekedy v lete. Vtedy si budeme môcť prvýkrát zaplatiť za členstvo a vychutnať si plnú ponuku obsahu na našich Apple TV, iPhonoch a iPadoch.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio