MOBIL.sk MOBIL.sk

Toto sú prvé ukážky fotografií zo smartfónu Xiaomi Mi 9
zdroj: Weibo

Toto sú prvé ukážky fotografií zo smartfónu Xiaomi Mi 9

Aj spoločnosť Xiaomi budúci týždeň predstaví svoj vlajkový model. Xiaomi Mi 9 by mal ovplývať tými najlepšími špecifikáciami. Spoluzakladateľ spoločnosti zverejnil prvý fotky zhotovené mobilom Xiaomi Mi 9 a vyzerajú naozaj dobre.

Spoluzakladateľ čínskej spoločnosti Xiaomi, Chuan Wang, na svojom profile na sociálnej sieti Weibo zverejnil prvé ukážky fotografií zhotovených práve smartfónom Xiaomi Mi 9. Jedna zachytáva kyticu kvetov, jedna troch psov a posledná kraba v akváriu. Dve z nich pritom majú vodoznak prezrádzajúci, že fotografie boli zhotovené 48-megapixelovým trojitým fotoaparátom, takže by mali patriť práve modelu Xiaomi Mi 9.

Chuan Wang / Weibo

Fotky sú veľmi detailné a vyzerajú veľmi dobre. Naneštastie sa na sociálnu sieť Weibo neskopírovali metadáta, takže bližšie informácie ohľadom fotoaparátu (ako napríklad ohnisková vzdialenosť, ISO alebo svetelnosť) sú neznáme. Fotka Labradorov je veľmi ostrá a vidieť na nej doslova každý chlp. Dokonca si môžete všimnúť aj odraz scény v psích očiach. Tretia fotka zobrazujúca kraba je tiež veľmi detailná a každá vodná bublina je vykreslená do detailov, hoci je zo scény jasné, že bola fotená nočným režimom.

Chaun Wang / Weibo

Xiaomi Mi 9 je jednou z dvoch vlajkových lodí, ktoré čínska spoločnosť v priebehu roka predstavuje. Kým séria Mi Mix sa sústredí na odvážnejšie dizajnové či technologické zmeny, rad Mi ponúka klasické smartfóny s perfektnými špecifikáciami. Jeho deviata generácia by mala doraziť so 48-megapixelovým fotoaparátom, ktorý by mal zahŕňať 12-megapixelovým širokouhlým fotoaparátom a technológiou 3D ToF. Predstavenia sa dočkáme už 20. februára 2019.

Chuan Wang / Weibo

Ďalšie očakávané špecifikácie sú čip Qialcomm Snapdragon 855 s modemom X27, 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Smartfón by mal disponovať aj 27 W rýchlonabíjaním. Odhadovaná cena má byť okolo 440 €, ale skutočná oficiálna cena zatiaľ nie je známa. Pokiaľ však bude na rovnakej úrovni ako ceny bývalých vlajkových lodí od Xiaomi, mohli by sme sa dočkať naozaj dobre vybaveného modelu za rozumnú cenu. Xiaomi je štcrtým najväčším výrobcom mobilov na svete a spoločne so spoločnosťou Huawei sa snažia zosadiť z najlepších priečok Samsung a Apple, čo sa im svojimi vydarenými modelmi aj darí.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio