MOBIL.sk MOBIL.sk

Nokia 9 PureView bude schopná zhotovovať až 64-megapixelové fotografie
zdroj: Nokia Mobile / Twitter

Nokia 9 PureView bude schopná zhotovovať až 64-megapixelové fotografie

Nokia 9 PureView bude mať až 5 fotoaparátov s technológiou spoločnosti Light a viacerými špeciálnymi funkciami.

Nokii sa svojimi smartfónmi strednej triedy darí lákať ovečky do vlastného stáda, ale aj jej manažéri sú si vedomí toho, že to nepôjde do nekonečna a používatelia chcú vlajkový model. Tým sa už onedlho stane Nokia 9 PureView, o ktorej snáď vieme takmer všetko. Alebo aspoň sme si to mysleli.

Nokia 9 PureView by mal byť smartfón striktne zameraný na mobilnú fotografiu. Jeho hlavnou prednosťou bude fotoaparát s piatimi optikami, ktorý by si mal poradiť s fotografovaním rôznych scén lepšie ako jeho konkurencia. Tieto dohady sa potvrdzujú aj najnovšou správou, s ktorou prišiel server Nokia Power User. Ten uvádza, že nová Nokia 9 bude schopná vytvárať fotografie s rozlíšením až 64 megapixelov.

Nokia 9
Nokia 9 / MySmartPrice

Toto ohromné rozlíšenie bude smartfón schopný dosiahnuť vďaka svojim piatim objektívom a softvéru, ktorý skombinuje dáta zo všetkých jeho objektívov. Podľa správy bude Nokia 9 vybavená dvomi 12-megapixelovými fotoaparátmi, dvomi 16-megapixelovými a piaty z nich bude fotiť v rozlíšení 8 megapixelov.

Dopĺňať ho bude 3D ToF senzor pre rýchle zaostrovanie a vypočítavanie hĺbky ostrosti. Tento tandem dokáže zachytiť všetko od širokouhlých fotografií, cez klasické či zhotovovať fotky s priblížením. Špeciálny firmvér od spoločnosti Light tak umožní jednotlivým optikám komunikovať medzi sebou a vytvárať HDR zábery.

Nokia bola svojho času skutočným priekopníkom v oblasti mobilnej fotografie a chystaná vlajková loď by jej mohla pomôcť oprášiť kedysi slávnu značku PureView. Rozhodujúcim faktorom bude ale kvalita reálnych fotografií odfotených reálnymi ľuďmi. Vzhľadom na preťahovanie dátumu predstavenia to však vyzerá sľubne. Nokia jednoducho nechcela pustiť do sveta nedokonalý produkt, radšej si počkala a vyriešila všetky problémy, ktoré bránili vynikajúcim výsledkom fotoaparátu. Nevieme sa dočkať!

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio