MOBIL.sk MOBIL.sk

Je tu nová dávka informácií o LG G8 ThinQ. Rozdrví konkurenciu?
zdroj: @evleaks / Twitter

Je tu nová dávka informácií o LG G8 ThinQ. Rozdrví konkurenciu?

Spoločnosť LG nepatrí medzi výrobcov, ktorí svoje smartfóny predstavujú na pravidelnej báze. Spoločnosti totiž v poslednej dobe nedokáže zaujať zákazníkov natoľko, ako sa to darí konkurencii, preto sa rozhodla pre voľnejšie plánovanie nových modelov. Napriek tomu sú však jej smartfóny naozaj dobré a ani LG G8 ThinQ by nemal byť výnimkou.

O smartfóne LG G8 ThinQ sme počuli už "z úst" samotnej spoločnosti LG, ktorá v jednej zo svojich tlačových správ potvrdila názov zariadenia. Správa sa týkala selfie kamerky, ktorá by mala obsahovať ToF (Time of Flight) senzor. Ten zaostruje na objekty prostredníctvom svetelného lúča, ktorý vyšle k objektu a po jeho odraze jednoducho zmeria vzdialenosť pomocou známej hodnoty rýchlosti svetla. Takýto systém zaostrovania je rýchlejší, spoľahlivejší a šetrnejší k batérii.

Dobrou správou je, že táto technológia sa dá spoľahlivo použiť aj pri 3D rozpoznávaní tváre a v súvislosti s predošlými informáciami o podpore tejto technológie priamo v systéme Android, by jej prítomnosť v LG G8 ThinQ dávala vcelku zmysel (aj u Apple sa totiž v roku 2020 očakáva nasadenie senzora ToF práve pre funkciu Face ID, ktorá nahradí doterajšie štrukturované premiestanie svetelných bodov). Výhody tejto technológie totiž spočívajú aj v tom, že je lasnejšia a jednoduchšia na výrobu.

zdroj: @ecleaks / Twitter

Na twitterovom účte @evleaks sa navyše objavili nové vizualizácie modelu, na ktorých ho môžeme vidieť v plnej jeho kráse. "Géosmička" vyzerá spredu takmer identicky ako predchodca G7, má podobný výrez, akurát rámčeky okolo displeja sú trochu tenšie. Na zadnej strane je potom zjavný horizontálne umietnený duálny fotoaparát, ktorý nijak nevystupuje z tela smartfónu a pod neho výrobca umiestnil čítačku odtlačkov prstov.

MOBIL.skRadosť budú mať fanúšikovia hudby. Prítomný je totiž 3,5 mm audio jack konektora na spodnej strane, s ktorým susedí aj USB-C konektor a mriežka reproduktora. Zvyšok telefónu je po vizuálnej stránky viac-menej štandardný. Poďme si však podrobnejšie rozobrať špecifikácie. Nasledujúce informácie sú síce získavané od rôznych leakerov a neoficiálnych zdrojov, ale tie zvyknú byť vcelku presné.

MOBIL.skLG G8 ThinQ bude osadený 6,1-palcovým OLED displejom s rozlíšením 3120 x 1440 pixelov (rovnaký displej ako pri G7). Smartfón pobeží na Androide 9 Pie, ktorý bude poháňaný čipom Qualcomm Snapdragon 855, najmenej 6 GB RAM a pravdepodobne dostaneme 128 GB úložiska (aj s podporov microSD kariet). Dobrou správou je aj zvýšená odolnosť voči vode a prachu.

Smartfóny od LG nikdy nepatrili medzi mobily s najlepšou výdržou batérie, ale novinka by to mohla zmeniť. Podľa dostupných informácií bude totiž vybavená batériou s kapacitou 3400 mAh, čo je až o 400 mAh viac ako 3000 mAh batéria modelu G7. Zvyšok špecifikácií by sme sa mali dozvedieť 24. februára, pričom do predaja by sa mal LG G8 ThinQ dostať 22. marca. Telefón by mal stáť 800 eur.

zdroj: phonearena.com, @evleaks

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio