MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung a Huawei sa môžu začať triasť! Takto úžasne bude vyzerať skladací mobil od Xiaomi
zdroj: letsgodigital.org

Samsung a Huawei sa môžu začať triasť! Takto úžasne bude vyzerať skladací mobil od Xiaomi

Skladacie mobily sú niečo, čo v budúcnosti výrazne ovplyvní mobilný priemysel. Celé to odštartuje koncom budúceho týždňa veľtrh Mobile World Congress, na ktorom očakávame predstavenie viacerých ohybných mobilov.

Pozadu nie je ani čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá má dokonca ambíciu stať sa svetovo prvým výrobcom, ktorý nám predstaví dvojitý skladací smartfón. To znamená zariadenie, ktoré sa bude ohýbať hneď na dvoch miestach. Potvrdila to aj samotná spoločnosť v svojom oficiálnom vyhlásení.

Aby sme si lepšie vedeli predstaviť, ako bude tento skladací smartfón vyzerať, portál LetsGoDigital nám priniesol vlastné 3D vizualizácie. Zozbieral všetky dostupné informácie, vrátane krátkeho propagačného videa od Xiaomi (video na konci článku) a zverejnil sériu obrázkov. Mobil by sa údajne mal nazývať Xiaomi Dual Flex alebo Xiaomi MIX Flex.

zdroj: letsgodigital.org
zdroj: letsgodigital.org

Obrázky ukazujú dve polohy zariadenia. V zloženom stave bude menší a vhodný na používanie podobne ako smartfón – teda v situáciách, keď nepotrebujete veľkú obrazovku. Na druhej strane, pri rozložení vám ponúkne výrazne väčšiu obrazovku ako stvorenú na pohodlnejšie pozeranie videí či prezeranie webu. Tretia poloha, ktorú na obrázkoch nevidíme, by mala byť s jedným zloženým „ramenom.“ Na zariadení sú žiadne fyzické tlačidlá, takže väčšina ovládanie sa bude zrejme riešiť pomocou gest. 

zdroj: LetsGoDigital.org

Musíme povedať, že skladací smartfón vyzerá na obrázkoch naozaj úžasne. Spoločnosti, ktoré už oznámili, že chystajú skladací mobil, ako napríklad Samsung či Huawei, dostanú naozaj schopného konkurenta. Zatiaľ nevieme, kedy sa tejto novinky od Xiaomi dočkáme. Spoločnosť ale vystúpi aj na spomínanom Mobile World Congress v Barcelone a vtedy by nám mohli povedať niečo viac.

zdroj: Tom Warren | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio