MOBIL.sk MOBIL.sk

S aktualizovaním svojho iPhonu by ste mali počkať! Nová verzia iOS je vraj plná chýb
zdroj: Apple

S aktualizovaním svojho iPhonu by ste mali počkať! Nová verzia iOS je vraj plná chýb

Nefunkčná SIM karta, problémy s pripojením na Wi-Fi aj s Touch ID. Nový update Applu úplne nevyšiel...

Nová verzia operačného systému iOS 12.1.4 je na svete ešte len pár dní. Odstraňuje niekoľko bezpečnostných problémov, z ktorých najznámejší je bug v skupinových hovoroch FaceTime. Možno ste v médiách zachytili, že pri FaceTime volaní vás druhá strana mohla počuť aj v prípade, že ste hovor nezdvihli. Skupinové hovory cez iPhony síce opäť fungujú a nikto vás už nemôže odpočúvať, avšak vyzerá to tak, že nový update priniesol ďalšie problémy. 

Santosh Rautela z Indie zistil, že po aktualizovaní na iOS 12.1.4 mu jeho iPhone neakceptuje žiadne druhy SIM kariet. Napísal o tom na svojom Twitteri a nahnevaný žiadal spoločnosť o vyriešenie. Ostatným majiteľom iOS zariadení odporučil, aby si novú aktualizáciu neinštalovali.

zdroj: Twitter.com / @SantoshRautela1
zdroj: Twitter.com / @rajneeshbatra

Podobný problém mal aj užívateľ @rajneeshbatra, ktorý opísal aktualizáciu ako „úplné zlyhanie.“ Jeho iPhone XS stratil po inštalácií iOS 12.1.4 spojenie so SIM kartou. Podpora Apple na oba tieto tweety odpísala a sľúbila, že po tom, čo ich kontaktujú, sa vecou začnú zaoberať.

Ďalšie problémy boli spojené s Wi-Fi sieťou. Jeden užívateľ sa po aktualizovaní nemohol pripojiť na vlastný router. Iní majitelia iPhonov zaznamenali problémy pri používaní slúchadiel AirPods a tiež snímača odtlačkov prstov Touch ID. Tieto problémy sa s novým iOS nesú už od verzie 12.1.1 a užívatelia pomaly strácajú trpezlivosť. Veríme, že v nasledujúcej aktualizácií sa už odstránia. Pokiaľ vám momentálne iPhone funguje v poriadku, možno by ste mali s updatom na novú verziu ešte nejaký čas počkať, kým Apple nevyladí všetky chyby.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio