MOBIL.sk MOBIL.sk

Koncept iPhonu SE 2. Najmenší iPhone ešte nikdy nevyzeral tak dobre! (VIDEO)
zdroj: ConceptsiPhone / YouTube

Koncept iPhonu SE 2. Najmenší iPhone ešte nikdy nevyzeral tak dobre! (VIDEO)

Fámy o následovníkovi iPhonu SE v priebehu minulého roka utíchli. Nemusí to nutne znamenať, že sa ho nikdy nedočkáme, ale minimálne teraz sa o ňom nijako nehovorí. To však neznamená, že by dizajnéri mali prestať vymýšľať, ako by mohol iPhone SE 2 vyzerať.

Poslednou správou, ktorú sme o iPhone SE 2 zachytili, bol obrázok tvrdeného skla pre displej z mája 2018. Na svojom twitterovom účte ho zverejnil leaker Sonny Dickson. Potom sa však po informáciách zľahla zem. YouTubeový kanál ConceptsiPhone však zverejnil video, v ktorom prezentuje svoju predstavu o najmenšom iPhone a tá vyzerá naozaj k svetu.

Telo vychádza z iPhonu 5S, ale predná a zadná strana sú tvorené zo skla. Tento koncept tak naznačuje podporu bezdrôtového nabíjania. Na prednej strane máme dnes už klasický displej s výrezom a musíme uznať, že táto kombinácia v spojení s ostrými hranami má nie čo do seba. Koncept sa ukazuje v klasických farbách súčasných iPhonov (strieborná, šedá, zlatá a červená), pričom každá z nich mu neuveriteľne sedí. Veď to napokon posúďte sami.

zdroj: ConceptsiPhone | youtube.com

Mimochodom nádej na iPhone SE 2 stále neumiera. Fakt, že sa okolo neho šírili fámy svedčí o tom, že Apple sa s touto myšlienkou naozaj pohrával a pravdepodobne mal model aj vo vývoji. Zrejme ho však odsunul na vedľajšiu koľaj, aby sa mohol sústrediť na inovácie pre svoje trio iPhone XS, XS Max a iPhone XR. Lenže Applu padá podiel na trhu.

Hoci spoločnosť nikdy priamo nepočúvala priania zákazníkov a snažila sa skôr ľuďom vnútiť svoje predstavy o produktoch, doba je neúprosná a Apple musí zarábať. Možno sa tak v budúcnosti s najmenším iPhonom ešte stretneme. Nikto z výrobcov totiž už nemá veľký priestor pre získavanie si nových zákazníkov. Je potrebné si udržať tých starých, pre ktorých sú súčasné iPhony jednoducho priveľké.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio