MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi si nechal patentovať nádherný bezrámikový smartfón. Má zakrivené okraje na všetkých stranách
zdroj: nl.letsgodigital.org

Xiaomi si nechal patentovať nádherný bezrámikový smartfón. Má zakrivené okraje na všetkých stranách

Takýmto dizajnom by sa Xiaomi určite odlíšil od všetkých konkurentov.

Aj keď čínska spoločnosť Xiaomi je často kritizovaná pre kopírovanie, minulý rok nám priniesla mnoho vlastných, zaujímavých nápadov. Spomeňme napríklad Xiaomi Mi Mix 3, ktorý priniesol ako prvý vysúvaciu duálnu kameru a nie je poháňaná motorčekom. Ďalší zaujímavý nápad, ktorý sme doteraz nevideli u žiadnej spoločnosti, si nechali patentovať len pred pár dňami.

zdroj: nl.letsgodigital.org

Ide o nový dizajn smartfónu, ktorý zaujme už na prvý pohľad svojim zakriveným displejom. Ten je zakrivený na všetkých štyroch hranách zariadenia. Vďaka tomu by sme ho mohli označiť za skutočne bezrámikový, keďže celú prednú stranu zaberá obrazovka. Ako by to mohlo vyzerať sa môžete pozrieť na tomto renderi.

zdroj: nl.letsgodigital.org

Na zadnej strane mobilu vidíme duálnu kameru s bleskom. Keď sme už pri zadnej strane, nenachádza sa tu žiadny snímač odtlačkov prstov ani tlačidlo. Pravdepodobne sa preto dočkáme populárneho snímača odtlačkov prstov v displeji. Predná kamera by sa mohla, podobne ako v prípade Mi Mix 3, vysúvať. 

Celkovo vyzerá smartfón na obrázku veľmi pekne a určite by sme sa ho v budúcnosti radi dočkali. Na druhej strane, stále ide len o patent. To znamená, že nemáme žiadnu záruku, že nám Číňania mobil s takýmto dizajnom naozaj predstavia.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio