MOBIL.sk MOBIL.sk

Marvel spustil web ako z 90-tych rokov na podporu ich nového filmu
zdroj: marvel.com/captainmarvel

Marvel spustil web ako z 90-tych rokov na podporu ich nového filmu

Fanúšikovia Marvelu si aj tento rok prídu na svoje. Toto americké štúdio, známe svojimi komiksovými hrdinami, nám aj v 2019 prinesie hneď niekoľko nových filmov. Jedným z nich je aj film Captain Marvel, ktorý bude mať premiéru v marci.

Marvel sa rozhodol spropagovať tento film pomerne svojským spôsobom. Jeho dej je zasadený do deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia s hlavnou super hrdinkou Carol Danversovou. Práve fakt, že film sa odohráva v minulosti, priviedol autorov k tomu, že spustia špecifický retro web, ktorý vyzerá ako z 90-tych rokov. 

Stránka ponúka skutočný návrat do minulosti a do éry webového dizajnu plného animovaných ikoniek, farebných textov a šialených fontov. V podstate obsahuje všetko, čo weby v minulosti, teda náhodné animácie, HTML rámčeky, preplnenú knihu návštev a samozrejme aj počítadlo návštevnosti. Za originalitu si autori zaslúžia pochvalu, keďže web sa naozaj výrazne odlišuje od toho, na čo sme zvyknutí.

zdroj: marvel.com/captainmarvel

Web ale nezaostáva ani po obsahovej stránke. Nájdete na ňom tlačidlo na kúpenie lístkov do kina, môžete si pozrieť trailer, prečítať si niečo o filme a tiež hlavných postavách. Dokonca si môžete spraviť malý test, v ktorom si vyskúšate, či dokážete rozoznať mimozemšťana v prestrojení od človeka (asi nedokážete). Celá stránka bola navyše vytvorená cez Microsoft FrontPage, nástroj na tvorbu webu, ktorý sa v minulosti používal, avšak od roku 2006 je neaktívny. 

Aj keď ide o skvelý spôsob propagácie, po ktorom vás možno zaplaví vlna nostalgie, redaktor portálu The Verge, Dieter Bohn, vysvetlil, prečo by takýto web v 90-tych rokoch nemohol fungovať. Prezrel zdrojový kód a zistil, že jeho celková veľkosť je 10MB, čo by bolo nereálne pri vtedajšej rýchlosti internetu. Stránka tiež využíva CSS, ktorý vyšiel až v roku 1996. My si tým ale dojem pokaziť nenecháme...

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio