MOBIL.sk MOBIL.sk

Bezpečnostný expert z Microsoftu chce, aby sme prestali používať Internet Explorer
zdroj: Microsoft

Bezpečnostný expert z Microsoftu chce, aby sme prestali používať Internet Explorer

Microsoft nebol na poli internetových prehliadačoch veľmi úspešný. Ich Internet Explorer nepoužívalo veľa ľudí a kvôli nedostatkom oproti konkurencií o ňom začalo kolovať toľko vtipov, že sa stal symbolom pre pomalosť. Aj kvôli tomuto titulu sa ho spoločnosť rozhodla v roku 2015 zastaviť a na jeho miesto nastúpil nový Microsoft Edge.

Stále sa ale nájdu ľudia, ktorí Internet Explorer veselo používajú ďalej. Nejde ale iba o domácnosti, ale dokonca aj podniky, ktoré ho využívajú na svoj biznis. Jedným z dôvodov je aj to, že Internet Explorer. je predinštalovaný v starších Windowsoch a ľudia nemajú potrebu sťahovať žiadne konkurenčné prehliadače.

O téme napísal odborník na kyberbezpečnosť z Microsoftu, Chris Jakson, v oficiálnom blogom príspevku. Opisuje ako mu ešte stále píšu ľudia otázky o Internet Exploreri, ktoré súvisia s ich podnikaním. Aj keď väčšina ľudí používa moderný Googe Chrome, Firefox alebo spomínaný Edge, stále sa nájdu podnikatelia, ktorí na svoj biznis používajú starý Explorer. 

zdroj: GIPHY

Jakson pred týmto varuje a odporúča ľuďom, aby Internet Explorer prestali používať. Sám napísal „čo je veľa to veľa“ a je čas prestať používať prehliadač, ktorý nepodporuje nové štandardy a pre ktorý vývojári netestujú svoje webstránky. 

Do určitej miery si za toto celé môže sám Microsoft. Jeho aktuálny prehliadač Edge síce funguje v novom Windowse 10, avšak so staršími verziami má problém. Pokiaľ chcú ľudia so starými počítačmi používať prehliadač od Microsoftu, skrátka nemajú na výber a siahnu po Internet Exploreri. To by sa mohlo zmeniť s príchodom nového prehliadača založenom na Chromium, ktorý Microsoft pripravuje. Ten by mal byť kompatibilný aj s Windowsom 7, 8 a dokonca aj s Macom.

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio