MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple odstránil vážnu chybu vo FaceTime, kvôli ktorej vás mohli odpočúvať. Skupinové hovory sú opäť aktívne
zdroj: Apple

Apple odstránil vážnu chybu vo FaceTime, kvôli ktorej vás mohli odpočúvať. Skupinové hovory sú opäť aktívne

Vyriešiť kritický problém v skupinových hovoroch trvalo Applu o niečo dlhšie, ako sme čakali.

Koncom januára sa v operačnom systéme iOS objavila vážna chyba týkajúca sa skupinových hovorov FaceTime. Ten umožňuje od verzie iOS 12.1 spojiť v hovore až 32 účastníkov. Ukázalo sa ale, že druhá strana vás kvôli chybe v programe mohla počuť ešte predtým, ako ste hovor zdvihli. V niektorých prípadoch vás mohli dokonca aj vidieť cez video bez toho, aby ste o tom tušili.

Problém si prvýkrát všimol len 14 ročný tínedžer Grant Thompson. Ten sa snažil kontaktovať Apple, avšak nedočkal sa odpovede. Spoločnosť najskôr nereagovala ani po tom, čo na bug upozornila jeho mama. Po pár dňoch jej napísali, že si musí založiť vývojársky účet a ďalej sa tým nezaoberali. Až po tom, čo dala tip médiám, boli vývojári v Apple nútení konať.

zdroj: Apple

Ako prvé deaktivovali skupinové FaceTime hovory po celom svete. Uistil nás, že čo najskôr vydajú „záplatu,“ ktorá celý problém odstráni. Pôvodne sme sa jej mali dočkať ešte minulý týždeň. Zdá sa ale, že celý problém bol o niečo zložitejší, ako sa na prvý pohľad zdalo, lebo nového updatu iOS 12.1.4, ktorý ho odstraňuje, sme sa dočkali až včera.

Na oficiálnej stránke Apple sa píše, že po aktualizovaní na novú verziu, budú skupinové hovory FaceTime opäť aktívne pre všetky kompatibilné zariadenia. To znamená iPhone 6S, iPad Pro, iPad Air 2, iPad Mini 4 a novšie. Majitelia starších zariadení ako napríklad iPhone 6 sa môžu do hovoru pripojiť len prostredníctvom zvuku.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio