MOBIL.sk MOBIL.sk

Nezaujíma vás služba IGTV? Instagram vás ju donúti pozerať!
zdroj: MOBIL.sk

Nezaujíma vás služba IGTV? Instagram vás ju donúti pozerať!

IGTV sa včlení hlbšie do Instagramu. Videá sa budú zobrazovať medzi klasickými príspevkami.

Každá sociálna sieť sa snaží zabezpečiť, aby jej používatelia mohli zdieľať svoj obsah v najrôznejších formách. Preto Instagram pred časom predstavil video-službu IGTV, ktorá má na Instagrame vlastnú sekciu. Ak ste ju doteraz obchádzali, nebude tomu tak do budúcnosti. Instagram sa totiž chystá urobiť jednu zmenu.

Tou zmenou bude už spomínané začlenenie IGTV videí priamo medzi príspevky na Instagrame. Nemusíte sa však báť, že by sa vám medzi príspevkami začali objavovať videá od kdeakých autorov. Zobrazovať sa budú iba tie od ľudí, ktorých sledujete. Instagram tak chce spropagovať svoju službu IGTV, ktorá je zameraná na dlhšie videá. Tá bola predstavená v juni minulého roka ako konkurenčná platforma pre veľmi populárny YouTube.

instagram.jpg
Dávid Baránek

"Podobne ako televízia, aj IGTV má kanály. Ale v IGTV sú kanálmi samotní autori videí," hovoria zástupcovia Instagramu o svojej službe. "Keď sledujete nejakého tvorcu videí na Instagrame, jeho IGTV kanál sa vám bude zobrazovať. Tvorcom môže byť každý. Stačí nahrať vlastné videá na IGTV cez appku alebo prostredníctvom webu a váš kanál je na svete."

Instagram sa teda rozhodol expandovať, čo nevidíme prvýkrát a určite ani nie posledný. Niečo podobné sa totoiž v minulosti stalo aj na Facebooku. Instagram je však v niečom iný. Jeho IGTV videá su prioritne vertikálne na rozdiel od iných služieb, čo evidentne nie je pre divákov lákavé (a hlavne prirodzené). Snáď sa raz nezobudíme do dňa, keď popularita Instagramu začne klesať z podobného dôvodu ako je tomu v súčasnosti u Facebooku. Ten stráca popularitu, pretože pôvodný zámer sledovať a komunikovať s najbližšími bol odsunutý do úzadia a stráca sa v spleti reklamy, hier a falošných správ.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio