MOBIL.sk MOBIL.sk

Motorola predstavila 7. generáciu smartfónov Moto G. Ceny príjemne prekvapujú!
zdroj: Motorola

Motorola predstavila 7. generáciu smartfónov Moto G. Ceny príjemne prekvapujú!

Zrejme najúspešnejším radom smartfónov od Motoroly je v posledných rokoch rad G. Ten zahŕňa hneď niekoľko mobilov strednej triedy za veľmi príjemné ceny a so slušnou výbavou. Siedma generácia smartfónov moto G stavia na rovnakých základoch.

Ľudia v Motorole si však uvedomujú, že moderní majitelia smartfónov majú veľmi odlišné požiadavky, preto v modelovom roku 2019 predstavili až 4 smartfóny rodiny Moto G. Spoločnosť označuje svoje novinky Moto G7, Moto G7 Plus, Moto G7 Power a Moto G7 Play ako smartfóny, s ktorými majiteľ získa ten narýchlejší, najinteligentnejší a najpohlcujúcejší zážitok v celej histórii radu G. Ten sa na trhu objavil v roku 2013 a veľmi rýchlo si získal priazeň fanúšikov vďaka jeho vydarenému dizajnu, funkciám a zároveň priaznivej cene.

Moto G7 je hlavou rodiny

Moto G7 je zlatým štandardom celej série. Oproti minuloročnému modelu Moto G6, ktorý bol naozaj skvelý, prináša viacero zlepšení. Batéria má kapacitu 3000 mAh, čip Qualcomm Snapdragon 632 ponúkne vyšší výkon a lepší je aj duálny fotoaparát. Ten síce ponúka zhodné rozlíšenie 12 + 5 mgapixelov s minuloročným modelom, nové pokročilé fotografické režimy spolu s integráciou Google Lens sa však postarajú o lepšie výsledky.

Moto G7 / Motorola

Kombinácia procesora so 4 GB pamäte RAM a 64 GB úložiska sa postará až o 50 % vyššiu rýchlosť než pri modeli G6. Nabíjacím konektorom je moderné rozhranie USB-C a Moto G7 má vo výbave aj rýchle 15 W nabíjanie TurboPower. Pokiaľ by vám nestačilo integrované úložisko, smartfón má slot pre microSD kartu až do veľkosti 512 GB. Za cenu 249 eur ide o naozaj dobrý mix parametrov a dizajnu. Motorola ním totiž ukazuje, že aj v tejto cenovej hladine môžete dostať mobil s celoskleneným dizajnom. Moto G7 sa u nás bude predávať v čiernej a bielej farbe.

Moto G7 Plus, ten čo skvelo fotí

Model G7 Plus bude najlepšie vybaveným modelom zo štvorice noviniek. 6,2-palcový IPS displej s rozlíšením 2270 x 1080 pixelov ponúkne dostatok priestoru pre milovníkov veľkých obrazoviek. Displej kryje sklíčko Gorilla Glass. Z vrchu ho zdobí výrez v tvare slzy a zo spodu úzky rámik displeja s menom výrobcu. Ide o veľmi podobný smartfón, ako je tomu v predchádzajúcom prípade, s niekoľkými rozdielmi. Moto G7 Plus bude zameraný ešte viac na fotografovanie, preto jeho duálny fotoaparát ponúka rozlíšenie 16 + 5 megapixelov a selfie kamerka až 12 megapixelov.

Moto G7 Plus / Motorola

Procesorom je v tomto prípade 8-jadrový Snapdragon 636 a batéria s prostredníctvom 27 W rýchlonabíjačky dobije za ešte kratší čas. Ak radi počúvate hudbu, určite vás poteší 3,5 mm audio jack konektor a stereo reproduktory. S cenou 299 eur bude Moto G7 Plus najdrahším zástupcom celého radu. U nás sa bude predávať v červenej a indigovej farbe.

Pre Moto G7 Power je výdrž témou číslo jeden

Tento člen rodiny Moto G sa bude zameriavať na výdrž. Všetko bolo prispôsobené tomu, aby vám na jedno nabitie vydržal čo najdlhšie. Zabezpečí to batéria s kapacitou až 5000 mAh, čo značí, že smartfón by mal zvládnuť na jedno nabitie až 60 hodín výdrže (2,5 dňa). 6,2- aplcový displej Max Vision HD+ disponuje nižším rozlíšením 1570 x 720, je však stále dostatočne jemný na to, aby ste si svoj obsah mohli užívať. Zmenou je aj väčší výrez na prednej strane, inak sa však jedná o smartfón identický so základným modelom Moto G7. Motorola si za G7 Power vypýta 209 eur.

Moto G7 Power / Motorola

Hravá Motorola Moto G7 Play

Posledným modelom série G pre rok 2019 je Moto G7 Play. Ten je vybavený najskromnejšie, ale rozhodne nejde o žiadny nevýkonný smartfón. Displej má uhlopriečku 5,7 palcov s rozlíšením 1512 x 720 pixelov a pomer strán 19:9, čo vám umožní pohodlnejšie pozerať filmy a videá. Na zadnej strane nájdete 13-megapixelový fotoaparát s PDAF s nulovým oneskorením uzávierky (podobne ako pri ostatných modeloch). S procesorom Snapdragon 632, 2 GB RAM a pamäťou 32 GB je G7 až o 60 % rýchlejší než predchodca.

Moto G7 Play / Motorola

Kompletné informácie o jednotlivých modeloch nájdete na stránke výrobcu.

zdroj: Motorola

Najnovšie z kategórie: Motorola

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio