MOBIL.sk MOBIL.sk

LG nám prinesie 3D odomykanie tváre. LG G8 ThinQ príde s funkciou podobnou Face ID
zdroj: @OnLeaks @91Mobiles

LG nám prinesie 3D odomykanie tváre. LG G8 ThinQ príde s funkciou podobnou Face ID

Vyzerá to tak, že pokročilé odomykanie tvárou budeme tento rok vidieť vo viacerých smartfónoch.

V dnešnej dobe už väčšina nových smartfónov ponúka možnosť odomykania pomocou tváre. V prípade Android mobilov sa ale väčšinou sníma len 2D obraz pomocou prednej kamery, ktorý sa dá ľahko oklamať napríklad pomocou fotografie. Iné to je v prípade spoločnosti Apple. Od predstavenia iPhonu X majú jeho nové smartfóny 3D odomykanie tváre nazývané Face ID, cez ktoré už nie je také jednoduché sa dostať.

Len včera sme písali o tom, že táto funkcia by mala tento rok prísť aj do Androidov. Potvrdila to spoločnosť Lumentum Holdings, ktorá je výrobcom VCSEL skenerov používaných vo Face ID. Prezradili nám, že tento rok sa dočkáme 3D technológie na odomykanie tvárou aj u iných výrobcov.

zdroj: @OnLeaks @91Mobiles

Teraz sa dozvedáme, že jedným z nich bude LG. Ich pripravovaná vlajková loď G8 ThinQ, bude obsahovať špeciálny senzor s názvom REAL3 od firmy Infineon, ktorý bude súčasť prednej kamery. Tento senzor bude pomocou infračerveného svetla rozoznávať 3D objekty. Vďaka tomu budú môcť priniesť bezpečnejšie 3D odomykanie tvárou, podobne ako iPhone X. 

Technológia by sa okrem toho mohla využiť aj na dokonalejšie rozmazanie pozadia pri fotení portrétov, ale aj v prípade rôznych aplikácií pracujúcich s rozšírenou realitou. Zatiaľ ale ide len o dohady, keďže LG nám neprezradil, aké konkrétne využitie bude novinka mať. Sľúbili ale, že zákazníkom ponúknu „nový level schopností prednej kamery v smartfóne.“

LG G8 ThinQ bude oficiálne predstavený koncom tohto mesiaca na veľtrhu Mobile World Congress v Barcelone. O novinkách vás budeme informovať.

Najnovšie z kategórie: LG

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio