MOBIL.sk MOBIL.sk

Jedna z najlepších funkcií nových iPhonov príde tento rok aj do Android smartfónov
zdroj: apple.com

Jedna z najlepších funkcií nových iPhonov príde tento rok aj do Android smartfónov

3D rozpoznávanie tváre už čoskoro nebude exkluzivitou len iPhonov a pár ďalších smartfónov.

Apple nám v 2017 predstavil spolu s klasickými iPhonmi 8 a 8 Plus aj celkom nový iPhone X. Ten bol zaujímavý hneď z niekoľkých dôvodov. V prvom rade prišiel s úplne novým dizajnom a charakteristickým výrezom, ktoré sa po ňom začali objavovať v takmer každej vlajkovej lodi. Zároveň odstránili ikonické domovské tlačidlo a odomykanie pomocou odtlačkov nahradili s technológiou snímania tváre Face ID.

Touto funkciou Apple tak trochu predbehol dobu. Väčšina konkurencie, ktorá po iPhone prišla, síce ponúkala odomykanie pomocou tváre, ale ani zďaleka nešlo o tak pokročilé 3D rozoznávanie. Väčšinou používali 2D kamery, ktoré sa ale dali oklamať fotografiami ľudí. Analytické správy vtedy hovorili, že 3D rozpoznávanie tváre prevezmú aj Android výrobcovia, ale potrvá im to približne dva roky. Zdá sa, že tieto predpovede boli pomerne presné, keďže najnovšia správa hovorí, že pokročilé odomykanie tvárou príde do Androidov už tento rok.

zdroj: apple.com

Spoločnosť Lumentum Holdings je hlavným výrobcom VCSEL skenerov, ktoré sú jedným z hlavných komponentov Face ID v iPhonoch a iPadoch. Momentálne ich spoločnosť vyrába len pre Apple. To by sa ale malo čoskoro zmeniť, keďže riaditeľ, Alan Lowe, prezradil, že očakávajú, že produkty s technológiou 3D snímania budú predstavovať aj iní výrobcovia.

S najväčšou pravdepodobnosťou hovorí o konkurenčných Android výrobcoch, ktorí nám tento rok prinesú podobne dokonalé technológie ako Face ID. V minulosti sa hovorilo o tom, že práve Samsung Galaxy S10 príde s takouto novinkou. Ďalšou možnosťou by ešte mohli byť výrobcovia notebookov s Windowsom, ktoré by mohli využívať 3D rozpoznávanie.

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio