MOBIL.sk MOBIL.sk

Aj James Bond bude závidieť! Samsung možno plánuje vybaviť svoj stylus S Pen fotoaparátom
zdroj: MOBIL.sk

Aj James Bond bude závidieť! Samsung možno plánuje vybaviť svoj stylus S Pen fotoaparátom

Bezdrôtový fotoaparát s optickým zoomom by v budúcnosti mohol byť súčasťou dotykového pera S Pen od Samsungu.

Patent hodný Jamesa Bonda sa objavil na stránke Patently Mobile. Ten bol podaný ešte vo februári roku 2017 spoločnosťou Samsung, no pridelený jej bol len včera. Pero S Pen, ktoré je štandardnou súčasťou smartfónov radu Galaxy Note by tak v budúcnosti mohlo slúžiť na fotografovanie, pričom fotografie by sa do smartfónu prenášali bezrôtovo prostredníctvom technológie Bluetooth.

Pero S Pen so zabudovaným fotoaparátom by v budúcnosti mohlo poskytnúť celú škálu benefitov. V prvom rade by tu bolo miesto pre optický zoom. V dnešných smartfónoch sa nachádza veľmi málo miesta pre rozmiestnenie optických šošoviek, ktoré pri fotografií umožňujú zoomovať. Istá technológia sa síce objavila pod taktovkou spoločnosti Oppo, no stále nejde o technológiu v komerčne predávanom produkte.

Samsung Galaxy Note9 s perom S Pen / Samsung

Smartfóny preto riešia optický zoom prostredníctvom viacerých objektívov s rôznymi ohniskovými vzdialenosťami. V novom patente pera S Pen sa však priestor pre tieto šošovky nachádza. Navyše umiestnenie fotoaparátu do stylusu by umožnilo oveľa flexibilnejšie používanie fotoaparátu. Fotografie by sme teda mohli zobrazovať z mnohých doteraz neštndardných uhlov, pričom výsledok by sme mohli sledovať na displeji mobilu.

Patent ukazujúci pero S Pen s integrovaným fotoaparátom / Patently Mobile

Pokiaľ ide o patenty, nikdy nemôžeme vedieť, ktoré z nich sa chystajú do reálnej prevádzky a ktoré spoločnosť podáva len kvôli poistke, aby ich v budúcnosti nepredbehla iná spoločnosť. Keďže však v roku 2019 aj Samsung zaznamenal zhoršené predaje svojich smartfónov, v budúcnosti bude potrebovať prevratné technológie, aby ľudí presvedčil o kúpe svojich produktov.

Viacero svetových technologických serverov kontaktovalo spoločnosť Samsung, aby sa k zverejnenému patentu vyjadrila. Samsung však zaryto mlčí, čo by mohlo byť znakom toho, že technologické médiá správou o novom patente trafili kinec po hlavičke.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio