MOBIL.sk MOBIL.sk

Vtipkár zmenil názov anglickej školy v Google Maps na „Peklo na Zemi“
zdroj: wikipedia.org, Google

Vtipkár zmenil názov anglickej školy v Google Maps na „Peklo na Zemi“

Anglickí žiaci skrátka majú zmysel pre humor...

Hornsea je malé mesto v Spojenom Kráľovstve s 8 tisíc obyvateľmi. Majú tu Hornseaskú základnú školu spojenú s jazykovou univerzitou. Zdá sa, že jeden zo žiakov tejto školy sa rozhodol trochu zavtipkovať. V Google Maps ste ju totiž mohli nájsť pod menom „Hornsea Prison & Hell on Earth,“ teda Hornsea Väzenie a Peklo na zemi.

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o prácu niektorého zo žiakov školy. Ten musel odoslať zmenu názvu vyhľadávaču Google, ktorý ju následne pridal. Vďaka tomu sa na mapách od Google objavilo „väzenie a peklo na zemi“ uprostred Hornsea. 

zdroj: Google

„To, že umožňujeme užívateľom navrhnúť informácie poskytuje komplexné a aktuálne údaje,“ povedal hovorca Google k tomuto netradičnému prípadu. „Zároveň ale uznávame, že občas môžu nastať nepresné návrhy od užívateľov. Keď sa to stane, snažíme sa čo najskôr riešiť problém.“

Zdá sa, že problém v podobe premenovanej školy vyriešili pomerne rýchlo. Názov školy bol medzitým v Google Maps zmenený a nesie oficiálny názov.  Škola uviedla, že pozná totožnosť osoby, ktorá je zodpovedná za tento žart, ale, prirodzene, do médií ju neuviedla. Riaditeľ školy poznamenal, že odporúča všetkým školám, aby prevzali vlastníctvo za ich ikony v Google Maps, aby zabránili takýmto problémom.

zdroj: bbc.com

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio