MOBIL.sk MOBIL.sk

Nová funkcia v Apple Watch 4 pomohla zachrániť život 67 ročného muža
zdroj: Apple

Nová funkcia v Apple Watch 4 pomohla zachrániť život 67 ročného muža

Hodinky všas vyslali správu záchranným službám o tom, že ich majiteľ spadol na zem.

Apple sa rok čo rok snaží do svojich inteligentných hodiniek implementovať funkcie na zlepšenie zdravia a bezpečia svojich užívateľov. V septembri nám napríklad s predstavením Apple Watch 4 priniesli aj funkciu, ktorá dokáže rozpoznať pád. Po tom, čo hodinky zaznamenajú, že ich majiteľ spadol a nehýbe sa, vyšlú správu miestnym záchranným službám spolu s informáciou o jeho polohe.

Príbeh 67 ročného muža menom Toralv Østvang, ktorý pochádza z Nórska, ukazuje, že detekcia pádu má naozaj zmysel. Dokonca môže zachraňovať životy. Østvang bol uprostred noci v kúpeľni svojho domu, keď nepríjemne spadol na zem. S najväčšou pravdepodobnosťou omdlel a kvôli tomu padol na zem. 

Hodinky, ktoré mal na ruke automaticky kontaktovali záchranárov. Tí ho našli na podlahe zakrvaveného a v bezvedomí. Našťastie, stihli prísť dostatočne rýchlo a našli ho včas. „Celé to mohlo dopadnúť oveľa horšie,“ povedala médiám dcéra Østvanga. „Ráno sme sa pýtali samých seba, čo by sa stalo, ak by nemal inteligentné hodinky?“ Podľa nej to bol naozaj vážny pád a Apple Watch mu možno zachránili život. 

Detekcia pádu sa v Apple Watch automaticky zapne, akonáhle je ich používateľ starší ako 65 rokov. A nie je to vôbec prvý prípad, keď táto funkcia zachraňovala životy. V októbri sa stal podobný prípad v Švédsku, keď hodinky zavolali záchranárov k mužovi, ktorý si náhle zranil chrbát a spadol na zem.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio