MOBIL.sk MOBIL.sk

iOS 12.2 prináša nové animoji postavičky zvierat
zdroj: Apple

iOS 12.2 prináša nové animoji postavičky zvierat

Apple spolu s novou aktualizáciou operačného systému iOS 12.2 predstavil ďalšie postavičky Animoji.

Apple v roku 2017 spolu s iPhonom X a funkciou Face ID predstavil aj animované emoji postavičky, ktorým dal meno Animoji. Tie nemajú žiadny hlbší zmysel funkciu, ich úlohou je jednoducho zabávať ľudí a nepochybne sa im to darí. Pokiaľ vlastníte novší iPhone s funkciou Face ID, môžete nimi okoreniť vašu konverzáciu, poprípade nimi nahradiť svoju hlavu vo videu či FaceTime videohovore.

Na začiatku ich bolo 12, no postupom času Apple Animoji pridával. S iOS 11.3 sme dostali graka, medveďa, lepku a leva a pri veľkej aktualizácii iOS 12 nám spoločnosť pribalila aj koalu, tigra, dinosaura a ducha. Celkové číslo sa teda vyšplhalo na 20 kusov a animoji akosi všetci prestali riešiť. Lenže APple rozhodne nehodlá prestať a s aktualizáciou 12.2 prináša ďalšie 4 charaktery, ktoré sú tento raz výhradne zo zvieracej ríše.

zdroj: Christian Zibreg / Twitter

Diviak, žirafa, sova a žlarok sú novými Animoji, ktorými môžete potešiť svojich blízkych. Postavičky neprinášajú v zásade nič nového, prostredníctvom TrueDepth kamerky sledujú vašu mimoku a prenášajú ju na animovanú postavičku. S aktualizáciou iOS 12 prišla aj možnosť vyplazovať jazyk. Do budúcnosti sa očakáva, že Animoji budú pri istej grimase či výraze tváre prehrávať konkrétny zvuk. Aspoň tak to naznačujú patenty.

Pre nové Animoji stačí vlastniť iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max alebo posledné iPady Pro s TrueDepth kamerkou a nainštalovať si aktualizáciu iOS 12.2. Tá je momentálne dostupná iba ako verejná beta verzia, ale čoskoro ju Apple uvolní pre všetkých.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio