MOBIL.sk MOBIL.sk

Umelá inteligencia od Google vás v novej hre naučí tieňové divadlo pomocou rúk
zdroj: blog.google

Umelá inteligencia od Google vás v novej hre naučí tieňové divadlo pomocou rúk

Google nám ukázal zaujímavé využitie umelej inteligencie v praxi pomocou jednoduchej hry.

Tieňové divadlo pomocou rúk patrí k najstarším formám rozprávania príbehov. Jeho najväčšie čaro je práve v jeho jednoduchosti. Vystačíte si zo svetlou plochou, protisvetlom a samozrejme šikovnými rukami, ktorými znázorníte postavy. V Google sa rozhodli toto tradičné divadlo priniesť do moderného kabátiku a s pomocou AI nás naučiť, ako s vlastnými rukami napodobniť dvanásť rôznych zvieratiek.

Nový experiment nesie názov Shadow art a môžete si ho vyskúšať aj vy. Buď cez smartfón alebo počítač s webkamerou. Nie je potrebné nič inštalovať, keďže celá aplikácia funguje len v prehliadači. 

Shadow Art využíva umelú inteligenciu na to, aby rozoznal tvar objektu, ktorý sa pred ním nachádza. Vašou úlohou je napodobniť rukami gesto, ktoré je obrysmi nakreslené na kamere. Na druhej strane potom vidíte, ako vaša tieňová postavička vyzerá. Umelá inteligencia zároveň rozpozná, ak ste boli v napodobňovaní zvieratka úspešní.

Aby to celé nebolo nezáživné, v Google z toho spravili malú hru. Vašou úlohou je v čo najkratšom čase napodobniť všetkých 12 zvieratiek z čínskeho zverokruhu. Od potkana cez draka až po prasa. Na každé jedno zviera ale máte maximálne 20 sekúnd. Ak vás tieňové divadlo zaujíma a chceli by ste si tento experiment vyskúšať, nájdete ho na stránke shadowart.withgoogle.com.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio