MOBIL.sk MOBIL.sk

Spotify plánuje 200 miliónový nákup inej spoločnosti. Chce sa viac realizovať mimo hudobného priemyslu
zdroj: maxpixel.net

Spotify plánuje 200 miliónový nákup inej spoločnosti. Chce sa viac realizovať mimo hudobného priemyslu

Pod Spotify by vďaka nákupu mohli vznikať exkluzívne podcasty, ktorými sa pokúsi prekonať konkurenciu.

Streamovacia služby Spotify je stále obľúbená najmä kvôli svojej veľkej hudobnej knižnici. Okrem počúvania obľúbených interpretov však ponúka aj možnosť počúvania podcastov. Aj keď podcasty sú v porovnaní s hudbou či videom zatiaľ len malý priemysel, veľmi rýchlo rastie. Aj to je dôvod, prečo sa im chce Spotify v budúcnosti venovať podstatne viac.

Svedčí o tom správa, ktorá hovorí o tom, že Spotify plánuje realizovať obrovskú kúpu americkej mediálnej spoločnosti Gimlet Media. Tá je známa vďaka svojim úspešným podcastovým show ako napríklad StartUP, Reply All či Science Vs, ktoré počúvajú milióny ľudí. V podstate ide o jedny z najúspešnejších podcastov vôbec. V roku 2017 mal Gimlet Media hodnotu 70 miliónov dolárov.

zdroj: pexels.com

Obe spoločnosti sú údajne v pokročilom štádiu rokovania, takže je veľká pravdepodobnosť, že sa obchod naozaj uskutoční. Hovorí sa o závratnej čiastke 200 miliónov dolárov, ktoré má Spotify za úspešnú spoločnosť zaplatiť. Spotify by tak mal za sebou prvý nákup spoločnosti, ktorá sa zameriava na vytváranie obsahu. Zároveň by šlo o jeden z najväčších obchodov v histórií, čo sa podcastového priemyslu týka.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio