MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung pripravuje svoj prvý smartfón s vysúvacou prednou kamerou
zdroj: pexels.com

Samsung pripravuje svoj prvý smartfón s vysúvacou prednou kamerou

Vysúvacie kamery v mobiloch sú momentálne výsadou iba čínskych spoločností. Vivo, Oppo, Xiaomi, Lenovo – všetci títo výrobcovia nám už priniesli smartfón s kamerou, ktorá je skrytá v jeho tele a objaví sa len pri fotografovaní. Tí tradičnejší výrobcovia sa ale týmto smerom zatiaľ veľmi uberať nechceli a zostávali verní výrezom, prípadne dieram v hornej časti obrazovky.

Podľa užívateľa Ice Universe, ktorý nám už veľakrát presne predpovedal plány veľkých spoločností, Samsung pripravuje nový smartfón strednej triedy. Samsung Galaxy A90 by mal mať čistý dizajn prednej strany s tenkými rámikmi a vysúvacou kamerou podobnou tej, ktorú sme videli pri Vivo NEX.

Galaxy A90 bude nástupca aktuálneho Galaxy A9, ktorý zaujal tým, že na zadnej strane ponúkal až štvoritý fotoaparát. Novinka by mala prísť so 128GB vnútorným úložiskom a na strednú triedu veľmi slušnou RAMkou 6 až 8GB. Zatiaľ ale nevieme, kedy by sme sa jej mohli dočkať.

zdroj: @Ice Universe | Twitter.com

Aj keď vysúvacia kamera pôsobí na prvý pohľad ako geniálny nápad, ktorý umožní zachovať v smartfóne veľký displej bez výrezov a dier, stále má niekoľko nevýhod. Smartfón sa môže stať menej odolnejší voči nárazom a niektorí sa obávajú aj životnosti pohonu, ktorý tlačí fotoaparát nahor. Okrem toho zrejme nebude môcť byť vodeodolný a nepríde tak s IP hodnotením.

Aj tak by sme sa ale na Galaxy A90 mali tešiť. Zo smartfónov rady „A“ sa stáva taká malá „experimentálne dielňa,“ ktorú Samsung využíva na predstavovanie nových a odvážnejších technológií. Či už je to štvoritý fotoaparát alebo vysúvacia kamera. Spoločnosť si ich zrejme ešte nedovolí implementovať do vlajkových lodí a nenápadnejšia stredná trieda je pre tieto pokusy ako stvorená.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio