MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhony ponúknu v septembri trojitý fotoaparát a v roku 2020 aj špeciálnu 3D kameru
zdroj: Apple

iPhony ponúknu v septembri trojitý fotoaparát a v roku 2020 aj špeciálnu 3D kameru

Apple chce vylepšiť fotoaparát v svojich iPhonoch. Začne už tento rok.

Portál Bloomberg zverejnil zaujímavú správu, ktorá odkrýva plány spoločnosti Apple a dáva nám bližší pohľad na to, s čím prídu najbližšie iPhony. V prvom rade hovorí o tom, že tento rok sa dočkáme nástupcov iPhonu XS, XS Max aj XR s veľmi podobným dizajnom. Veľká zmena by ale mala byť použitie trojitého fotoaparátu namiesto duálneho v aktuálnych modeloch. 

Vďaka nim iPhone poskytne užívateľov väčšie zorné pole a umožní lepšie približovanie. Novinkou by mala byť zmena dĺžky Live Photos z troch sekúnd na šesť. Zároveň údajne testujú varianty iPhonov 2019, ktoré by namiesto Lightning konektora obsahovali USB-C. A samozrejme, prinesú nový, lepší procesor a tiež vylepšené odomykanie pomocou tváre.

zdroj: Apple

Ešte zaujímavejší je pohľad na iPhony o rok neskôr, teda v 2020. Apple podľa správy plánuje pridať do svojich zariadení 3D kamery. Ide o špeciálne kamery známe aj ako 3D ToF, ktoré umožňujú naskenovať objekty spolu s ich prostredím. Využitie by to mohlo nájsť pri trojrozmernom skenovaní, ale aj pre dokonalejšiu rozšírenú realitu. 

Táto 3D kamera by mala fungovať do vzdialenosti 4,5 metra a Apple by na nej údajne rád spolupracoval so spoločnosťou Sony. Správa tvrdí, že spolu diskutujú o možnostiach. Manažérka Sony len nedávno vyhlásila, že rozširujú produkciu ich 3D ToF kamier.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio