MOBIL.sk MOBIL.sk

„Hej Siri, ktorý prémiový smartfón je jednotkou v Indii?“ OnePlus si strieľa z Apple a oslavuje úspech
zdroj: OnePlus

„Hej Siri, ktorý prémiový smartfón je jednotkou v Indii?“ OnePlus si strieľa z Apple a oslavuje úspech

OnePlus sa stal najpredávanejším prémiovým smartfónom v Indii.

Čínsky OnePlus neustále rastie po celom svete. Aj v Európe si za posledné roky vybudoval pomerne silné miesto a ľudia ho začínajú brať ako dôveryhodnú a dobrú značku. A to aj napriek tomu, že predstavuje len dva smartfóny ročne a neponúka žiadnu strednú či nižšiu triedu. V Indii je však jeho pozícia ešte omnoho silnejšia. 

Jeho mobily sa totiž stali na konci roka 2018 najpredávanejšími v krajine. Prekonal dokonca aj také silné značky ako Apple či Samsung. V štvrtom štvrťroku 2018 získal až 36% podiel na trhu a rozhodol sa to patrične osláviť. Na svojom Twitteri zverejnil obrázok s nápisom: „Hej Siri, ktorý prémiový smartfón je jednotkou na trhu v Indii?“ Vtipne tým odkazuje na hlasovú asistentku od Siri a podpichuje svojho veľkého konkurenta.

zdroj: OnePlus India | Twitter.com

Z hľadiska predajov vedie v roku 2018 s 15% podielom OnePlus 6, ktorý bol predstavený na jar minulého roka. Za ním sa umiestnil novší OnePlus 6T s 10% a na treťom mieste zostal Samsung Galaxy S9 Plus s 8%. 

Spoločnosť OnePlus viedla na trhu prémiových smartfónov v 2. 3. a 4. štvrťroku 2018. Na začiatku 2018 ich ešte výrazne prevyšoval Samsung. Aj preto, pokiaľ sa pozrieme na celkový rok 2018, stále vedie o jedno percento. Jeho výhoda je aj v tom, že oproti OnePlus ponúka viac prémiových smartfónov. Rozhodne sa ale majú čoho obávať, lebo OnePlus, zdá sa, bude ešte naďalej rásť.

zdroj: counterpointresearch.com
zdroj: counterpointresearch.com

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio