MOBIL.sk MOBIL.sk

Z konceptu sa stáva realita! Smartfón bez konektorov a tlačidiel si môžete predobjednať za 1100 eur
zdroj: Meizu

Z konceptu sa stáva realita! Smartfón bez konektorov a tlačidiel si môžete predobjednať za 1100 eur

Meizu Zero už nie je len koncept na videu. Kúpiť si ho môžete aj vy.

Minulý týždeň sme písali o novom dizajnovom trende čínskych spoločností, ktorým je smartfón s čistým dizajnom bez akýchkoľvek dier, tlačidiel a konektorov. Zo spoločnosti Vivo uniklo propagačné video na ich smartfón Vivo Apex 2019, ktorému chýbajú akékoľvek diery. Deň predtým zas predstavil výrobca Meizu svoj smartfón Meizu Zero s podobným dizajnom.

Meizu Zero je teda svetovo prvým mobilom „bez dier,“ ktorý je podľa čínskej spoločnosti obrazom budúcnosti. Kvôli absencií nabíjacieho konektoru sa smartfón nabíja pomocou bezdrôtovej nabíjačky, fyzické tlačidlá na okraji smartfónu nahradili virtuálne tlačidlá reagujúce na tlak alebo dotyk a namiesto klasickej SIM karty sa tu používa eSIM. Skrátka, Meizu Zero je snom pre všetkých milovníkov čistého dizajnu.

zdroj: Meizu

V čase predstavenia niesol smartfón status konceptu, preto sme nevedeli, kedy a či sa ho vôbec v dohľadnej dobe dočkáme. To sa však teraz mení a Meizu Zero sa stáva oficiálne realitou. Spoločnosť spustila predobjednávky cez crowdfundingovú stránku Indiegogo, kde sa snažia vyzbierať 100 tisíc dolárov. Zdá sa ale, že to pre nich nebude veľký problém, keďže v čase písania tohto článku majú 25 tisíc a do konca kampane zostáva stále 30 dní. 

zdroj: Meizu

Pokiaľ by ste oň mali záujem, Meizu Zero stojí v predobjednávke 1299 dolárov, čo je približne 1130 eur. Predpokladané doručenie je naplánované na apríl 2019 a v balení sa spolu so smartfónom nachádza aj bezdrôtová nabíjačka. Bez nej by ste asi smartfón, ktorému chýba konektor na nabíjanie, nenabili. Musíte sa ale poponáhľať, celkovo je k dispozícií iba 100 kusov.

zdroj: MEIZU / youtube.com
zdroj: indiegogo.com,

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio