MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple zverejnil úžasné experimentálne video! S 32 iPhonmi nakrútil zábery ako z iného sveta
zdroj: Apple | youtube.com

Apple zverejnil úžasné experimentálne video! S 32 iPhonmi nakrútil zábery ako z iného sveta

Čo všetko sa dá spraviť s tromi desiatkami iPhonov, drahou technikou a znalosťou vedy?

Kvalita kamery v nových smartfónoch je jeden z najdôležitejších faktorov pre mnoho zákazníkov. Apple si to dobre uvedomuje, a preto pravidelne zverejňuje videá zo série „Shot on iPhone,“ v ktorých dokazuje, že jeho kamera patrí medzi špičku a dokážete s ňou natočiť naozaj úchvatné zábery.

Pred dvoma dňami zverejnili experiment, ktorý je bláznivým pohľadom na to, čo všetko sa dá spraviť s iPhonom XR. Teda, presnejšie povedané, s 32 kusmi iPhonov XR umiestnených okolo jednej plochy a súčasne natáčajúcich video. Výsledkom sú úžasné zábery na rôzne objekty z 360 stupňového uhla, ktoré vo výsledku vyzerajú ako niečo z iného sveta, čo bolo vytvorené počítačom. 

zdroj: Apple | youtube.com

Na krátkom videu, ktoré nemá ani dve minúty pracoval celý tím profesionálov. Ako celé nakrúcanie prebiehalo si môžete pozrieť v „Behind the scenes“ videu. Autori využívali okrem troch desiatok iPhonov oheň, bubliny so suchým ľadom, sliz aj balóny plné zafarbenej vody. 

zdroj: Apple | youtube.com

Zo strany Apple ide o skvelý spôsob ako ukázať kvality fotoaparátov v ich najnovších iPhonoch. Pre nás je to určite zaujímavejšie, ako klasické reklamy s vysmiatymi ľuďmi, ktorí sa fotia. Na druhej strane ale musíme povedať, že viac ako reklama na nové iPhony to je ukážka schopností autorov videa. Podobné zábery by ste dokázali natočiť s takmer akýmikoľvek mobilmi konkurenčných výrobcov. Úchvatné je skôr použitie techniky a vedy na vytvorenie týchto záberov a neukazuje kvalitu kamery v iPhone XR v realistických scenároch.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio