MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung predstavil 1TB úložisko pre smartfóny!
zdroj: Samsung

Samsung predstavil 1TB úložisko pre smartfóny!

Vôbec sa nebudeme čudovať aj smartfóny Samsung radu Galaxy S10 prídu na trh vo verzii s 1 TB úložiskom. Samsung totiž predstavil pamäťové čipy UFS 2.1, ktoré sú určené práve mobilom.

Pred štyrmi rokmi sme sa od Samsungu dočkali 128 GB UFS čipu, pred tromi rokmi to bol 256 GB čip a teraz je najvyššia verzia Samsungu Galaxy Note9 vybavená 512 GB úložiska, ktoré si ešte môžete doplniť pamäťovou kartou microSD. Hoci sa zdá, že viac pamäte v smartfónoch je zbytočných, Samsung si myslí opak.

S 1 TB dát si môžete do smartfónu nahrať až 260 desaťminútových 4K videí. Čipy majú rovnakú veľkosť, ako tie súčasné s 512 GB pamäte (11,5 mm x 13 mm), takže nedošlo ani na navyšovanie veľkosti. Jediné, čo sa zvýšilo, je rýchlosť. Rýchlosť čítania dát je 1000 MB/s a pri zapisovaní údajov bude čip pracovať rýchlosťou 260 MB/s. Touto rýchlosťou budeme schopní preniesť 5 GB súbor za 5 sekúnd.

Tabuľka tverejnená spoločnosťou Samsung zachytáva rýchlosti čítania a zápisu jednotlivých pamäťových čipov Samsung pre mobily / Samsung

"Očakáva sa, že 1TB eUFS čipy budú hrať zásadnú úlohu v snahe priniesť ľuďom v budúcej generácii zariadení zážitok z používania notebooku," povedal Cheol Choi, výkonný viceprezident Memory Sales & Marketing spoločnosti Samsung Electronics. Ceny čipov zverejnené neboli, no dá sa predpokladať, že nový komponent lacný nebude. Dostanú ho iba najlepšie vybavené kúsky vlajkových lodí.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio