MOBIL.sk MOBIL.sk

Obrovská batéria, krásny dizajn a lákavá cena. Samsung Galaxy M10 a M20 sú oficiálne predstavené!
zdroj: Samsung

Obrovská batéria, krásny dizajn a lákavá cena. Samsung Galaxy M10 a M20 sú oficiálne predstavené!

Samsung nám včera predstavil úplne novú sériu smartfónov s názvom M. Mobily Galaxy M10 a M20 sú, ako Samsung hovorí, určené najmä pre mladých a boli navrhnuté tak, aby sedeli mileniálom.

Čistý dizajn s výrezom

Smartfóny zaujmú už na prvý pohľad svojim dizajnom. Samsung tu prvýkrát použil výrez v hornej časti obrazovky, ktorý má tvar kvapky vody a nazýva ho Infinity-V displej. Vďaka tomu je nenápadnejší a estetickejší oproti väčším výrezom konkurencie.

zdroj: Samsung

Galaxy M20 ponúka veľký 6,33 palcový FHD+ displej s tenučkými rámikmi okolo obrazovky a Galaxy M10 o niečo menší 6,22 palcový displej s HD+ rozlíšením. Inak sa od seba tieto dva mobily dizajnovo nelíšia. Zadnú stranu tvorí duálna kamera, ku ktorej sa ešte dostaneme, a snímač odtlačkov prstov uprostred tela.

Oba mobily sú poháňané vlastným procesorom od Samsungu. M20 beží na novom osem jadrovom Exynose 7904, ktorý funguje v dvoch režimoch pre šetrenie batérie. M10 ponúka o niečo skromnejší osemjadrový Exynos 7870. 

Galaxy M20 | zdroj: Samsung

Širokouhlý fotoaparát

Zadná kamera obsahuje hlavný 13MP senzor a 5MP sekundárny so širokouhlým objektívom. Vďaka tomu si môžu užívatelia nastaviť širokouhlú fotografiu, na ktorej sa zmestí viac fotených ľudí či objektov. Ten zachytáva až 120 stupňov oproti klasickému s iba 76 stupňami. Čo sa prednej kamery týka, vo výreze nájdeme 8MP fotoaparát, ktorý ponúka základné odomykanie pomocou tváre.

Širokouhlá kamera so 120 stupňovým uhlom | zdroj: Samsung

Naozaj veľká batéria

V čom drahší zo súrodencov naozaj vyniká, je veľkosť baterky. Galaxy M20 obsahuje neuveriteľnú 5000mAh batériu, ktorou prekonal aj vlajkové lode Samsungu. V kombinácií s úsporným procesorom by sa tak majitelia o nedostatočnú výdrž nemali obávať a dokonca aj náročným užívateľom by mohla bez problémov vystačiť na dva dni. V balení nájdete aj 15W rýchlo nabíjačku. Galaxy M10 v oblasti baterky toľko nezaujme. 3400mAh batéria síce nie je nič, za čo by sa mal mobil nižšej triedy hanbiť, ale oproti M20 nepôsobí tak zaujímavo.

Galaxy M20 | zdroj: Samsung

Od polovice februára na Slovensku...

Predaj oboch smartfónov začne v Indii 5. februára. Na Slovensku by sme sa ich mal dočkať v druhej polovici februára. Cena za Galaxy M20 v konfigurácií 4GB RAM a 64GB pamäť (možnosť rozšíriť o pamäťovú kartu) by u nás mala začínať na 229 eur. Galaxy M10 bude o nejakých 60 eur lacnejší a ponúkne polovičnú vnútornú pamäť. Mobily prídu v dvoch farbách – čierna Charcoal Black a modrá Ocean Blue. Predaj bude prebiehať online cez samsung.sk.

zdroj: TS Samsung

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio