MOBIL.sk MOBIL.sk

Každý tretí majiteľ iPhonu si neplánuje kúpiť nový model kvôli cene alebo slabým funkciám
zdroj: pexels.com

Každý tretí majiteľ iPhonu si neplánuje kúpiť nový model kvôli cene alebo slabým funkciám

Applu sa už nedarí zaujať zákazníkov tak, ako kedysi.

Z každej strany počujeme informácie o slabých predajoch najnovšej generácie iPhonov. A keďže ide o najpopulárnejší a najdôležitejší produkt spoločnosti Apple, ťahajú so sebou aj ju. Nie len, že po prvýkrát očakávame pokles predajov nových iPhonov, aj akcie celej spoločnosti idú od predstavenia iPhonov XS nadol. 

Aký je ale vlastne dôvod na to, že iPhonom sa nedarí tak, ako kedysi? Apple tvrdí, že za to môže spomaľovanie predajov iPhonov v Číne a ďalších rozvojových trhoch. Najnovší výskum z portálu Businessinsider ale hovorí, že ľudia už nemajú taký záujem o kúpu nových iPhonov aj v klasických rozvinutých trhoch. A majú na to celkom jasné dôvody.

zdroj: Apple

Počas posledných dní sa pýtali viac než tisícky ľudí z USA, prečo neupgradovali na najnovšiu verziu iPhonu. Dva najväčšie dôvody, ktoré sa v dotazníku objavovali boli tie, že ich „aktuálny iPhone funguje dobre“(17%) a „pretože nové verzie sú príliš drahé“(13%). 

To znamená, že každý tretí majiteľ iPhonu si nekúpil nový kvôli tomu, že mu prišiel príliš drahý alebo preto, že jednoducho nevidel dôvod. Nová generácia mu mohla prísť nedostatočne zaujímavá a jeho aktuálny smartfón mu poskytuje všetko, čo potrebuje.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio