MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung chce byť ekologickejší! Zbaví sa plastových obalov a prinesie ekologické nabíjačky
zdroj:

Samsung chce byť ekologickejší! Zbaví sa plastových obalov a prinesie ekologické nabíjačky

Váš najblišží smartfón Galaxy by mohol prísť v balení z ekologických materiálov.

Spoločnosť Samsung sa už dlhšie snaží vystupovať ako spoločnosť, ktorej záleží na životnom prostredí. Každým rokom sa snaží redukovať vytvárané emisie, zlepšovať efektívnosť výroby a má za sebou aj niekoľko ocenení spojených so šetrením životného prostredia. Teraz čerstvo oznámili, že sa chcú posunúť opäť o niečo ďalej a prijali nový plán, ktorý zahŕňa vymenenie plastu v obaloch za papier a iné materiály, ktoré sú lepšie pre životné prostredie.

Od prvej polovice roka 2019 začnú byť výrobky spoločnosti Samsung zabalené v obaloch vyrobených z udržateľných materiálov ako napríklad recyklované bio plasty či papier. Týka sa to ich produktov aj príslušenstva vrátane mobilov, tabletov či domácich spotrebičov. Smartfóny už nebudú uchytené v držiakoch z plastu, ale z recyklovaného papiera. Namiesto klasických papierových tašiek budú vyrábať "zelenšie" tašky z ekologických materiálov.

zdroj: samsung.com

Juhokórejská spoločnosť tiež uviedla, že zmení dizajn nabíjačiek telefónov. Tie už nebudú lesklé, ako sme zvyknutí, ale prídu s matným povrchom. Vďaka tomu nebudú používať plastové ochranné fólie a zníži sa spotreba plastov.

Je skvelé, že najväčšie spoločnosti si uvedomujú svoj dopad na životné prostredie a snažia sa s tým niečo robiť. Samsung rozhodne nie je jedinou firmou, ktorá vystupuje ako eco-firendly. Apple napríklad už v roku 2012 priniesol obal iPodu, ktorý bol biodegradovateľný a spolu s Google sa môžu pochváliť tým, že 100% odberu energie pre ich budovy pochádza z ekologických elektrární.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio