MOBIL.sk MOBIL.sk

Poznáme dátum konferencie Google I/O, na ktorej nám spoločnosť ukáže nový Android 10 Q
zdroj: Sundar Pichai / Twitter.com

Poznáme dátum konferencie Google I/O, na ktorej nám spoločnosť ukáže nový Android 10 Q

Android ale nebude jediné veľké lákadlo na I/O.

Väčšina technologických spoločností nás o svojich eventoch informuje jednoducho pomocou sociálnych sietí a oficiálnych pozvánok. Google na to ale ide inak. Podobne ako minulý rok, aj teraz sa rozhodol svojich fanúšikov trochu potrápiť a na Twitteri zverejnili hádanku, ktorá mala viesť k presnému dátumu Google I/O konferencie. 

Hádanku sa podarilo pomerne rýchlo vylúštiť užívateľovi menom Till Kottmann, ktorý použil klávesovú skratku skrytú v hádanke a v kóde JSON našiel informácie o presnom dátume. „Pripojte sa k nám na I O 2019 v amfiteátri Shoreline v Mountain View, Kalifornia 7. až 9. mája,“ píše sa v kóde.

zdroj: @googledevs / Twitter.com
zdroj: @deletescape / Twitter.com

Správnosť riešenia potvrdil riaditeľ Google Sundar Pichai, takže 7. máj si môžeme zapísať do kalendára ako dátum, kedy nám tento gigant predstaví svoje najdôležitejšie technológie tohto roku. 

Jednou z najväčších noviniek minulý rok bola technológia Duplex, ktorá je v podstate hlasový asistent, ktorý znie prirodzene ako človek. Minulý rok ale nebol Duplex pripravený pre širokú verejnosť a momentálne je vo fáze testovania. Je prístupný len pre malý počet používateľov smartfónov Pixel. Očakávame ale, že práve tento hlasový asistent bude veľkou témou aj tento rok a potenciálne by sme sa mohli dočkať jej stabilnej verzie pre masy.

Okrem toho už tradične očakávame predstavenie novej verzie Androidu Q, aktualizácií klasických aplikácií od Google ako Mapy, Lens alebo Správy a možno aj zmien vo vyhľadávači Google.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio