MOBIL.sk MOBIL.sk

HMD potvrdzuje, že vo februári sa dočkáme dlho odkladanej Nokie 9 PureView s piatimi kamerami
zdroj: Martin Jacob (@martinjacob01) / Twitter

HMD potvrdzuje, že vo februári sa dočkáme dlho odkladanej Nokie 9 PureView s piatimi kamerami

Mobile World Congress 2019 v Barcelone odštartuje 24. februára. Spoločnosti nám postupne zverejňujú dátumy a časy, kedy vytiahnu z rukáva svoje najlepšie smartfóny na tento rok a medzi nimi je aj HMD, ktorý vyrába mobily Nokia.

Juho Sarvikas, produktový riaditeľ spoločnosti, nám v piatok prezradil, že 24. februára predstavia v Barcelone nové smartfóny Nokia. Na svojom Twitteri zverejnil vtipný status, v ktorom hovorí fanúšikom, aby sa naladili na ich šou. Neprezradil už ale, na čo konkrétne sa môžeme tešiť a aké smartfóny nám predstavia.

zdroj: Twitter.com / Sarvikas

Hovorilo sa napríklad o novinkách ako Nokia 8.1 Plus či Nokia 6.2 a samozrejme o dlho odkladanej vlajkovej lodi Nokia 9 PureView. A práve to potvrdila spoločnosť o deň neskôr v oficiálnom plagáte. Okrem informácie o dátume konferencie a hasthagu #Collnewstuff na ňom vidíme aj zaujímavý kamerový setup zadnej strany smartfónu. Ten vyzerá presne ako uniknuté fotografie dlho pripravovanej Nokie 9 PureView s piatimi fotoaparátmi.

zdroj: Nokia

Fanúšikovia značky, ktorí čakajú na vlajkovú loď znovuzrodenej spoločnosti, sa tak môžu začať radovať, pretože HMD nám s najväčšou pravdepodobnosťou Nokiu 9 PureView skutočne predstaví. Okrem dych berúceho fotoaparátu sa môžeme tešiť aj na 5,99 palcový displej s pomerom strán 18:9 a prémiové sklenené telo. Na prednej strane by sa mal nachádzať duálny selfie fotoaparát a poháňaný bude Snapdragonom 855 spolu s 6 alebo 8GB pamäte RAM.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio