MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook chce do seba  integrovať WhatsApp a Instagram
zdroj: MOBIL.sk

Facebook chce do seba integrovať WhatsApp a Instagram

Facebook sa stal vo svete sociálnou sieťou číslo jedna a v čase, keď bol na absolútnom vrchole obľúbenosti kúpil konkurenčný Instagram či komunikačnú appku WhatsApp. Teraz sa chystá naďlaší krok.

Tým krokom má byť integrácia jednotlivých služieb. Facebook teda nezlúči konkurenčné služby, ktorým sa dnes darí výrazne lepšie ako jemu samotnému, len ich do seba integruje. V preklade to znamená, že jednotliví používatelia budú schopní z Facebooku napísať priateľovi používajúcemu Instagram či WhatsApp. Informoval o tom denník The New York Times.

Takáto transformácia sa samozrejme neudeje zo dňa na deň. Ide o dlhodobí proces, do ktorého sa bude musieť zapojiť niekoľko tisíc zamestnancov sociálnej siete Facebook a budú musieť zmeniť fungovanie Facebooku v úplnom jadre, aby všetko fungovalo tak, ako má.

Internet-Social-Social-Network-Network-Facebook-1903445
maxpixel.freegreatpicture.com

Cieľom Marka Zuckerberga je napokon vybaviť každú z týchto služieb šifrovaním obsahu od jedného koncového používateľa až k tomu druhému. WhatsApp už takto komunikácie používateľov šifruje, no na platforme Messenger od Facebooku ich musíte manuálne zapnúť v nastaveniach.

Facebook vo svojom vyjadrení na túto tému uvádza, že chce vytvoriť najlepší možný používateľský zážitok pre písanie si správ. Komunikácia by mala byť čo najviac jednoduchá, rýchla, spolľahlivá a bezpečná. Všetko by malo byť hotové niekedy koncom roka 2019, poprípade začiatkom toho budúceho. Téma vzbudila záujem a diskusiu ľudí v radoch používateľov či odborníkov. Čo si myslíte vy? Je toto krok, ktorý spasí Facebook a postará sa o jeho opätovný vzostup v rebríčkoch obľúbenosti?

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio