MOBIL.sk MOBIL.sk

V susednom Česku má vyrásť prvý Apple Store. Povedal to Andrej Babiš po stretnutí s Timom Cookom
zdroj: wikipedia.org

V susednom Česku má vyrásť prvý Apple Store. Povedal to Andrej Babiš po stretnutí s Timom Cookom

CEO spoločnosti Apple, Tim Cook, sa včera stretol s českým predsedom vlády Andrejom Babišom. Rozprávali sa o pokroku českej ekonomiky, ale aj o rastúcom záujme o umelú inteligenciu v Česku. Dotkli sa aj témy vybudovania prvého Apple Store v Česku.

Andrej Babiš prezentoval riaditeľovi Apple pokrok Česka v oblasti umelej inteligencie. Tim Cook bol údajne nadšený z toho, že v Česku pracuje viac ako 500 vedcov v oblasti umelej inteligencie. Zároveň ocenil výsledky českej ekonomiky. To najzaujímavejšie na stretnutí ale bola diskusia o oficiálnom obchode spoločnosti Apple Store.

Apple Store je momentálne postavený len v jedenástich európskych krajinách (vrátane Turecka). Najbližšie ku nám sa nachádza Apple Store v Rakúsku, vo Viedni. K nemu by sa teraz mohol pripojiť aj obchod u našich najbližších susedov v Prahe.

zdroj: twitter.com/AndrejBabis

Andrej Babiš navrhol pri stretnutí sa s Timom Cookom, aby v Prahe vybudovali prvý Apple Store. Európa na východ od Rakúska zatiaľ oficiálny obchod Apple nemá a tento by mohol byť prvý. Babiš si myslí, že ideálne miesto by bolo na Staromestskom námestí v budove Ministerstva pre miestny rozvoj. Tim Cook s ním údajne súhlasil a hneď na mieste vznikol koordinačný tím pre prípravu nového Apple Store v Prahe.

Musíme uznať, že tento konkrétny výrok pôsobí trochu pritiahnutý za vlasy. Ako napísal portál 9to5mac, „Tim Cook aj Apple ako celok si starostlivo vyberajú slová. Bolo by nezvyčajné, ak by Cook rýchlo súhlasil s tak veľkým projektom bez premýšľania.“ Tim Cook sa k téme zatiaľ oficiálne nevyjadril, takže všetky informácie o ich stretnutí poznáme len od Babiša. Na oslavu nového Apple Store u našich susedov by sme si teda mali zatiaľ počkať.

zdroj: twitter.com/AndrejBabis

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio