MOBIL.sk MOBIL.sk

Farming Simulator sa stane asi najabsurdnejším e-sportom! Hráči budú súťažiť o 250 tisíc eur
zdroj: Xavier Caré / Wikimedia Commons / CC-BY-SA

Farming Simulator sa stane asi najabsurdnejším e-sportom! Hráči budú súťažiť o 250 tisíc eur

Pozbierajte vajíčka, naštartujte svoj traktor a vyhrajte štvrť milióna eur!

Vo svete elektronických športov dominujú najmä hry ako Overwatch, Leagu of Legends alebo Dota 2. Tí najlepší hráči sa proti sebe stretávajú vo veľkých halách, kde ich sledujú tisíce fanúšikov a domov si odnášajú peniaze ako zo snov. Teraz sa medzi e-sporty zaradí aj pomerne absurdný kúsok... Farming Simulator.

Vývojárske štúdio Giants Software, ktoré stojí za touto populárnou farmárskou hrou, oznámilo na Twitteri, že ich hra sa dostane do ligy e-sportov. Virtuálni farmári budú súťažiť o hlavnú cenu 250 000 eur. 

zdroj: microsoft.com

„Kompetitívne farmárčenie je niečo, čo si ľudia užívajú niekoľko rokov, ale doteraz sa to do e-sportov nedostalo,“ vysvetľuje Christian Ammann, riaditeľ GIants Software. „V našej spoločnosti máme množstvo fanúšikov e-sportov, ktorí sa nemôžu dočkať toho, ako ukážu svetu, že farmárčenie môže byť zábavné a kompetitívne zároveň.“

Aj napriek tomu všetkému ale zaradenie Farming Simulator do sveta elektronických športov pôsobí tak trochu. bizarne. Isteže, hru hrajú milióny hráčov po celom svete, je dostupná pre snáď všetky platformy a okrem klasického single-player módu ponúka aj multiplayer. 

zdroj: microsoft.com

Na druhej strane ale bude veľmi zaujímavé sledovať, či hráči, ktorí stohujú balíky sena a orú pole na svojom traktore, dokážu zaujať tak, ako rýchle a akčné hry typu Overwatch či CS:GO alebo napínavé a taktické hry podobné League of Legends. Farming Simulator rozhodne nezapadá do žiadnej kategórie hier, ktoré sú momentálne na vrchole e-sportov. Ak si ale nájde svojich fanúšikov, prečo nie?

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio