MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple hľadá najlepšie fotografie spravené iPhonom. Zapojte sa a vaše fotky uvidí celý svet!
zdroj: maxpixel.net

Apple hľadá najlepšie fotografie spravené iPhonom. Zapojte sa a vaše fotky uvidí celý svet!

Apple vyhlásil súťaž o najlepšie fotografie, ktoré neskôr vystaví na billboardoch a vo vlastných obchodoch.

Technológia fotoaparátov je v dnešnej dobe tak pokročilá, že amatérski fotografi si bez problémov vystačia len so svojim smartfónom. S vlajkovými loďami ako napríklad iPhone XS dokážete urobiť dych berúce fotografie, ktoré sú pre bežné oko na nerozoznanie od profesionálnych fotoaparátov. Apple si uvedomuje, že medzi jeho fanúšikmi je veľmi veľa nadaných fotografov a rozhodol sa to aj tento rok využiť.

Na začiatku roka 2019 chcú do svojej marketingovej stratégie zapojiť svojich vlastných fanúšikov. Vyhlásili súťaž o najlepšie fotografie urobené iPhonom s názvom Shot on iPhone Challenge. Porota vyberie 10 najlepších fotografií, ktoré budú vystavené na billboardoch, v obchodoch Apple a tiež na webe. Porotcovia sú z rôznych štátov a je medzi nimi viceprezident pre svetový marketing Phil Shiller, ale aj bývalý hlavný fotograf v Bielom dome Pete Souza, ktorý fotil Baracka Obamu.

Zapojiť sa môže každý, kto má aspoň 18 rokov. Pokiaľ sa chcete súťaže zúčastniť aj vy, stačí ak nahráte zaujímavú fotografiu na Instagram alebo Twitter a pripojíte hashtag #ShotOniPhone. Podmienkou je samozrejme to, aby bola fotka odfotená na iPhone. Neskoršie úpravy môžete spraviť cez appku od Apple alebo prostredníctvom aplikácií tretích strán. Súťaž bude prebiehať od 22. januára do 7. februára 2019, takže zatiaľ máte čas na urobenie výhernej fotografie. 

Treba spomenúť, že zapojením sa do súťaže dáte Apple práva používať vašu fotografiu na marketingové účely po celom svete bez obmedzenia po dobu jedného roka. Apple navyše víťazom súťaže nesľúbil nijakú finančnú odmenu, len zverejnenie mena. Proti tomu sa už stihlo ohradiť viacero fotografov, ktorým sa takýto prístup nepáči. Často sa stretávajú s tým, že klienti im nechcú zaplatiť a namiesto toho im ponúknu iba možnosť vystavenia. To by podľa nich jedna z najhodnotnejších spoločností robiť nemala.

UPDATE (25.1.2019): Apple nakoniec pravidlá súťaže aktualizoval. Víťazi získajú za použitie na billboardoch a v iných komunikačných kanáloch Apple určitý honorár. 

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio