MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy S10+ sa nakoniec môže volať inak. Môže za to Huawei?
zdroj: @OnLeaks @91Mobiles

Samsung Galaxy S10+ sa nakoniec môže volať inak. Môže za to Huawei?

Spoločnosť Samsung údajne plánuje vymeniť znamienko „+“ za slovo „Pro“ v názve svojej najdrahšej vlajkovej lodi.

Minulý rok sme boli svedkami toho, že Apple po rokoch zmenil spôsob označovania svojich „väčších“ vlajkových lodí. Namiesto označenia „Plus“ ako to bolo napríklad pri iPhone 8 Plus, sme sa dočkali názvu iPhone XS Max. Podľa Maxa J., ktorý na svojom Twitteri zverejňuje úniky a informácie o Samsungu, chystá podobný krok aj táto spoločnosť.

Posledné dva roky pomenoval prémiovejšiu a drahšiu verziu menom „Plus“, respektíve znamienkom +. Najvyššia verzia nových smartfónov Galaxy by sa ale už nemala volať Galaxy S10+, ale Galaxy S10 Pro. Zatiaľ nepoznáme presný dôvod, pre ktorý sa juhokórejská spoločnosť rozhodla zmeniť svoju stratégiu.

zdroj: twitter.com/Samsung_News_

Jedna z teórií ale hovorí o tom, že to má niečo spoločné s Huaweiom. Jeho najlepšie vlajkové lode nesú označenie „Pro,“ teda Huawei P20 Pro a Huawei Mate 20 Pro. Táto čínska spoločnosť rastie a v svojej popularite začína prekonávať aj Samsung. 

Z marketingového a psychologického hľadiska pôsobí označenie „Pro“ lepšie ako „Plus,“ keďže v zákazníkoch evokuje, že ide o prémiovejší model a rozdiel nie je len vo veľkosti obrazovky. Samsung by sa aj takouto drobnosťou mohol pokúsiť zlepšiť svoje postavenie oproti silnému konkurentovi. 

Okrem informácie o zmene mena nám Max J. povedal aj niečo o ich predpokladaných cenách. Galaxy S10E by sa mal v Európe predávať za 779 eur, klasický Galaxy S10 bude stáť 999 eur a verzia „Pro“ až 1199 eur. To by znamenalo, že Samsung bude aj tento rok zvyšovať ceny a za prémiové smartfóny si priplatíme opäť o niečo viac.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio