MOBIL.sk MOBIL.sk

Zamestnanci Facebooku nechávali pozitívne hodnotenia na Facebook Portál. Porušili tým podmienky Amazonu
zdroj: newsroom.fb.com, Amazon

Zamestnanci Facebooku nechávali pozitívne hodnotenia na Facebook Portál. Porušili tým podmienky Amazonu

Všetci traja spokojní zamestnanci boli požiadaní, aby svoje recenzie stiahli.

Facebook nám pred dvomi mesiacmi priniesol špeciálne zariadenie Portál určené na video komunikáciu cez Messenger. Už od svojho predstavenia si vyslúžil vlnu kritiky ohľadom bezpečnosti a súkromia. Nie každému sa pozdávalo, že sociálna sieť s toľkými škandálmi na svojom konte, chce do domácností priniesť produkt s kamerou. Sám Facebook priznal, že ich zariadenie zhromažďuje určité užívateľské dáta pre účely cielenia reklamy. 

zdroj: @kevinroose / twitter.com

Portál má na Amazone momentálne hodnotenie 4,1 hviezdičiek z 5, čo sa očividne nepáčilo viacerým zamestnancom tejto sociálnej siete. Prichytili ich totiž ako nechávajú pozitívne hodnotenia na Amazone. Poukázal na to redaktor New York Times Kevin Roose, ktorý si všimol, že viacero recenzentov má rovnaké mená ako zamestnanci Facebooku. 

Recenzie boli označené ako overené, to znamená, že systém Amazonu potvrdil, že produkty boli skutočne zakúpené. Ide konkrétne o troch zamestnancov, ktorí boli maximálne spokojní s používaním produktu. V zmluvných podmienkach Amazonu ale stojí, že vytváranie recenzií týkajúcich sa vlastných produktov (prípadne produktov partnerov, zamestnancov a blízkych priateľov) je zakázané. Zamestnanci tak porušili pravidlá tohto internetového obchodu.

To, že šlo skutočne o zamestnancov spoločnosti potvrdil Andrew Bosworth, ktorý vedie divíziu rozšírenej a virtuálnej reality Facebooku. Ten na Twitteri napísal, že ich zamestnanci neboli nútení ani nabádaní k tomu, aby nechávali pozitívne recenzie. Zároveň dodal, že boli „požiadaní, aby ich stiahli.“

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio