MOBIL.sk MOBIL.sk

5 skrytých trikov pre pohodlnejšie ovládanie iPhonu. O väčšine z nich ste určite nepočuli!
zdroj: MacRumors / YouTube

5 skrytých trikov pre pohodlnejšie ovládanie iPhonu. O väčšine z nich ste určite nepočuli!

Pokiaľ ste majiteľom iPhonu, je dosť možné, že toto zariadenie používate už niekoľko rokov a ide už o niekoľký iPhone vo vašom živote. Lenže čo ak existujú triky, o ktorých ste na priek tomu nepočuli. Sme zvedaví, o koľkých z nich ste tušili.

Zavreté okno v Safari

Stalo sa vám už, že pri surfovaní po internete na internetovom prehliadači Safari vo vašom iPhone ste omylom zatvorili okno, ktoré ste nechceli a už ste si nepamätali webovú adresu? Tú môžete nájsť v histórii alebo to urobiť oveľa jednoduchšie. Postačí dlhšie podržať "plusko" pre vytvorenie nového okna a vzápätí sa vám vyroluje ponuka s práve zatvorenými tabmi. Jednoduché a efektívne. Tento trik však nefunguje v anonymnom režime prehliadania.

Načasovanie vypnutia hudby a videa

Nie je ničím výnimočným, že dnes ľudia zaspávajú pri hudbe alebo videách. Ako však dosiahnuť, aby sa video či hudba po istom čase vypli? S operačným systémom iOS je to jednoduchšie, než si myslíte. Postačí si otvoriť aplikáciu hodiny, do záložky časovač a v sekcii "Po uplynutí času" nastaviť namiesto zvuku hlásenia "Zastaviť prehrávanie", čo je kolonka úplne dole pod všetkými zvukmi. Po uplynutí času sa tak prehrávanie vypne.

iphone-compare-201709.jpg
apple.com

Presúvanie viacerých ikon

To, že sa položky v menu dajú presúvať podržaním, vie zrejme každý používateľ. Ale vedeli ste, že pokiaľ takto držíte a presúvate trasúcu sa ikonku a zaroveň iným prstom kliknete na akúkoľvek inú, začne sa utvárať skupina presúvaných ikon? Ak chcete presunúť 10 ikon naraz, už ich nebudete musieť presúvať po jednom.

Notifikácie v priečinkoch

Ak máte utvorené priečinky s aplikáciami, určite sa vám stáva, že sa vám na nich v priebehu noci objaví odznak s počtom notifikácií a vy netušíte, ktorej aplikácii tieto nové hlásenia patria. Pokiaľ máte aktivovanú funkciu 3D Touch, len silnejsie pritlačte na priečinok a rozroluje sa vám ponuka, kde sa ukážu príznaky na samotných aplikáciách v priečinku.

Zamknutie aplikácií

Hoci sú iPhony zabezpečené relatívne dobre, občas sa vo vašom okolí nájde osoba, ktorá by si rada prezrela obsah vašich aplikácií. Pokiaľ sa chcete poistiť, postačí v nastaveniach nájsť "Čas pred obrazovkou" zapnúť túto funkciu, vytvoriť si heslo a nastaviť si limit (napríklad) pre rôzne sociálne siete na jednu minútu. Po uplynutí tejto doby nebude môcť nikto spustiť aplikáciu bez toho, aby nezadal heslo, ktoré poznáte iba vy.

Celý postup k jednotlivým bodom nájdete v priloženom videu nižšie. Video je v angličtine a obsahuje ešte ďalšie dva triky spojené s hlasovou asistentkou Siri.

zdroj: MacRumors / YouTube

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio