MOBIL.sk MOBIL.sk

Pomodlite sa s pápežom Františkom prostredníctvom jeho novej aplikácie
zdroj: wikimedia.org

Pomodlite sa s pápežom Františkom prostredníctvom jeho novej aplikácie

Pokiaľ sa jedná o cirkev, nejde o inštitúciu, ktorá by sa prudko zaujímala o technológie. O to viac prekvapila informácia o novej vatikánskej aplikácii Click to Pray, ktorá je určená veriacim po celom svete.

Aplikácia bola ohlásená veľmi zaujímavým spôsobom. Pápež František ju predstavil v nedeľu na Námestí sv. Petra vo Vatikáne. Hlava rímskokatolíckej cirkvi aplikáciu prezentovala na iPade a hneď vyzval mladých veriacich, aby si Click to Pray stiahli do svojich mobilov a tabletov a aby sa s ním pomodlili za mier.

Prostredie aplikácie Click to Pray / Google Play

Click to Pray je aplikáciou, ktorá má posilniť vplyv cirkvi v kruhoch mladých ľudí, kde sa Vatikán už dlhšiu dobu potýka s odlivom veriacich. Appka je zatiaľ dostupná v šiestich svetových jazykoch (angličtina, španielština, talnčina, francúzština, portugalčina a nemčina). Je možné si v nej nastaviť čas modlenia, ktorý vám aplikácia pripomenie cez notifikácie.

Click to Pray / Google Play

Denne budú modliaci sa dostávať tri podnety na modlenie od samotného pápeža Františka. Zaujímavou funkciou je aj možnosť písať vlastné modlitby a uverejňovať ich v aplikácii, čím Click to Pray vzdialene pripomína sociálnu sieť. Aplikácia má aj vlastnú oficiálnu stránku, kde sa o jej možnostiach dočítate viac.

Stiahnite si aplikáciu Click to Pray pre Android

Stiahnite si aplikáciu Click to Pray pre iOS

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio