MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei P20 Pro už nie je najlepšie fotiacim mobilom, o prvé miesto sa začal deliť s iným smartfónom
zdroj: MOBIL.sk

Huawei P20 Pro už nie je najlepšie fotiacim mobilom, o prvé miesto sa začal deliť s iným smartfónom

Test DxOMark používa rovnaké metódy testovania fotomobilov na každý smartfón, preto sa dá vždy relatívne jednoducho určiť najlepšie fotiaci mobil súčasnosti. Pomerne dlho ním bol Huawei P20 Pro, no momentálne sa o prvenstvo delí s iným smartfónom.

Nebudeme vás dlho naťahovať, Huawei P20 Pro nebol z prvej priečky zosadený tak úplne. Akurát sa o ňu odteraz musí deliť s iným smartfónom. Tým nie je nič iné, ako jeho mladší kolega Huawei Mate 20 Pro, ktorý v teste DxOMark získal rovnaké skóre 109 bodov.

Keby sme išli trochu do hĺbky, zistíme, že mobily nemajú úplne zhodné fotoaparáty. Hoci dielčie hodnotenie za fotografie (114 bodov) je u oboch modelov rovnaké, za video dostal Huawei Mate 20 Pro o jeden bod nižšie hodnotenie (97 vs. 98 bodov). Aj hodnotenia za zoom, bokeh, šum či farebné podanie sa u oboch smartfónov líšia. V súčte však dosiahli veľmi podobné skóre.

Porovnanie kvality fotoaparátu modelov Huawei Mate 20 Pro a P20 Pro v teste DxOMark / DxOMark

Je to znak toho, že úspech u modelu P20 Pro nebol iba obyčajnou náhodou a značka Huwei skrátka fotoaparáty v mobiloch robiť naozaj vie. Veď obidva mobily za sebou nechali hviezdy ako iPhone XS Max, Samsung Galaxy Note9 či Google Pixel 3.

Už teraz sa objavujú informácie o nasledujúcej generácii vlajkových lodí od Huwei radu P30, ktorý má prísť s ešte jedným objektívom navyše. Uvidíme, či sa novinky stanú rovnako úspešnými alebo nasadia novú latku kvality fotomobilov.

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio