MOBIL.sk MOBIL.sk

Spotify plánuje predstaviť úplne zbytočný prehrávač do auta za takmer 100 eur
zdroj: pixabay.com

Spotify plánuje predstaviť úplne zbytočný prehrávač do auta za takmer 100 eur

Vypýtajú si zaň 85 eur a pritom dokáže len to, čo smartfón.

Minulý rok sa šuškalo o tom, že najväčšia streamovacia hudobná platforma Spotify pracuje na špeciálnom prehrávači pre autá. Malo ísť o prvý fyzický produkt od Spotify, ale nakoniec sme sa ho nedočkali. To by sa ale mohlo zmeniť už tento rok.

Podľa správy z Financial Times bude prehrávač od Spotify dostupný už čoskoro. Mal by sa párovať s autom cez Bluetooth a poskytne vám prístup ku všetkým playlistom a albumom, ktoré máte v Spotify. Zdá sa, že nebude obsahovať žiadny displej a väčšina príkazov sa bude realizovať pomocou hlasu. Údajne by mal stáť 100 dolárov, teda 85 eur.

zdroj: GIPHY

V podstate teda ide o kus hardvéru, ktorý prehráva hudbu cez rádio v aute a reaguje na hlasové povely. Premýšľate nad tým, že toto všetko zvládne aj váš smartfón? Nuž, máte pravdu. Podľa toho, čo zatiaľ vieme, neponúkne Spotify prehrávač nič navyše a vypýtajú si zaň takmer sto eur. Navyše, je možné, že bude potrebovať neustále pripojenie na internet, čo bude viesť k pravidelným poplatkom za sieť. 

Spotify sa k vlastnému prehrávaču do auta zatiaľ nevyjadrila. Veríme ale, že nakoniec ponúknu niečo viac ako len to, čo zvládne náš smartfón. Každopádne, podľa Financial Times sa tejto novinky máme dočkať už tento rok. Pokiaľ teda patríte k fanúšikom absolútne zbytočných gadgetov, odložte si stranou 85 eur.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio