MOBIL.sk MOBIL.sk

Microsoft definitívne končí s podporou Windows 10 Mobile a odporúča prejsť na Android alebo iOS
zdroj: Enterely / wikipedia.org

Microsoft definitívne končí s podporou Windows 10 Mobile a odporúča prejsť na Android alebo iOS

Na konci tohto roka prestane vydávať aj posledné bezpečnostné aktualizácie.

To, že Windows, ako operačný systém pre smartfóny, je mŕtvy už vieme dávno. Od októbra 2017 doň neprúdia žiadne nové funkcie a Microsoft ho zatiaľ ako-tak udržiava pri živote kvôli svojim užívateľom. Jediné aktualizácie, ktoré vydáva, sú tie bezpečnostné. Teraz je ale najvyšší čas, aby aj posledné skalní fanúšikovia Windowsu prešli na iný systém.

Microsoft totiž oznámil, že 10. decembra 2019 úplne zastaví prácu na Windows 10 Mobile. Prestane teda aj s vydávaním bezpečnostných updatov. Informovali o tom v aktualizovanej sekcií FAQ, kde napísali, že skončí s podporou všetkých produktov s Windows 10 Mobile vrátane verzie Enterprise. 

zdroj: pxhere.com

Z dôvodu, že prestane vydávať bezpečnostné aktualizácie a vlastne sa o systém prestane starať, odporúča svojim zákazníkom, aby prestali mobily s ich systémom používať. Konkrétne píše, aby „zákazníci prešli na podporované Android alebo iOS zariadenie.“

Bez pravidelných bezpečnostných updatov sa užívatelia, ktorí budú používať Windows 10 Mobile aj budúci rok, vystavujú riziku. Je väčšia pravdepodobnosť, že sa stanú obeťou hackerského útoku alebo malware vírusu. Tak či onak, môže to ohroziť ich osobné dáta, ktoré sa môžu dostať do nesprávnych rúk. Pokiaľ teda náhodou stále používate mobil s Windowsom, je najvyšší čas, aby sa pozreli po iných alternatívach.

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio