MOBIL.sk MOBIL.sk

Twitteru trvalo päť rokov, kým objavil bezpečnostnú chybu. Súkromné tweety mohol vidieť ktokoľvek
zdroj: pexels.com

Twitteru trvalo päť rokov, kým objavil bezpečnostnú chybu. Súkromné tweety mohol vidieť ktokoľvek

K súkromným Tweetom mohol mať za určitých podmienok prístup ktokoľvek.

Bohužiaľ, bezpečnostným chybám v kódoch sa občas nevyhnú ani tie najväčšie sociálne siete, ktoré zbierajú kvantá dát o svojich užívateľoch. Zvyčajne to je ale len otázka krátkej doby, kým si to uvedomia a programátori riziko rýchlo odstránia. To ale nie je prípad Twitteru, ktorému trvalo 5 rokov, kým objavil jednu bezpečnostnú chybu.

Spoločnosť čerstvo oznámila, že objavili bug, ktorý mohol ovplyvniť užívateľov Androidu od 3. novembra 2014. Užívatelia majú možnosť v nastaveniach zaškrtnúť, že nechcú, aby cudzí ľudia videli ich Tweety. Táto funkcia sa nazýva „Súkromné Tweety“ a po jej spustení musíte schváliť každého, kto si ich bude môcť prečítať. Pri určitých zmenách v profile sa ale táto možnosť deaktivovala a prístup k vašim Tweetom mohol mať každý. A to bez toho, aby ste to vedeli.

zdroj: publicdomainpictures.net

Je zaujímavé, že chyba sa dotkla len majiteľov Android telefónov s nainštalovanou appkou Twitter. Užívatelia s iPhonmi a inými zariadeniami so systémom iOS teda žiadne problémy nemali a môžu byť pokojní.

Twitter túto chybu odstránil 14. januára. Aj keď v súčasnosti by malo byť všetko v poriadku, spoločnosť odporúča, aby ste si svoje nastavenia ešte raz skontrolovali a v prípade, že to bude potrebné, zaškrtli Súkromné Tweety nanovo. Veríme, že v budúcnosti bude Twitteru trvať kratšie, kým podobné chyby nájdu a odstránia.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio