MOBIL.sk MOBIL.sk

Microsoft nám vraj budúci mesiac predstaví nové smart okuliare s rozšírenou realitou
zdroj: Microsoft

Microsoft nám vraj budúci mesiac predstaví nové smart okuliare s rozšírenou realitou

Microsoft HoloLens 2 by sme mali prvýkrát vidieť na konferencií MWC vo februári.

Svetový veľtrh mobilov MWC 2019, ktorá sa bude konať v Barcelone, sa nám nezadržateľne blíži. 25. februára otvorí svoje brány a väčšina najväčších technologických spoločností nebude chýbať. Postupne sa dozvedáme o tom, čo si pre nás pripravujú a na čo sa môžeme tešiť. Tak napríklad, Microsoft by nám mal údajne predstaviť druhú generáciu svojich okuliarov s rozšírenou realitou Microsoft HoloLens 2.

Pôvodné HoloLens uzreli svetlo sveta v marci 2016. Po nasadení na hlavu sa vám do reálneho sveta začali pomocou rozšírenej reality vkladať virtuálne objekty. Posledné tri roky ale usilovne pracovali na ich zlepšení a hovorí sa, že na MWC by nám mali konečne predstaviť vylepšenú verziu. 

zdroj: microsoft.com

Tieto správy sa začali šíriť po tom, čo Microsoft oznámil konferenciu za účasti Satya Nadella, CEO spoločnosti a Alexa Kipmana. Kipman je jedno z mien, ktoré stoja za pôvodnými HoloLens a prítomnosť generálneho riaditeľa naznačuje, že plánujú predstaviť niečo naozaj veľké. A podľa odborníkov to môže znamenať jediné – HoloLens 2.

Očakávať môžeme vylepšenia najmä v spôsobe používania. Novinka by mala byť pohodlnejšia, ľahšia na nosenie a so širším zorným poľom. Z technického hľadiska by sme sa mali dočkať nového čipu, podpory 4G LTE a operačný systém Windows Core OS. Informácie o cene zatiaľ nemáme. Pôvodný model stojí 2600 eur pre vývojárov a 4400 pre komerčné využitie. To z nich robí produkt, ktorý nie je určený pre širokú verejnosť a bežných spotrebiteľov. Môžeme iba dúfať, že HoloLens 2 budú dostupné aj pre obyčajných zákazníkov a nie len pre armádu či medicínske účely.

zdroj: microsoft.com

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio