MOBIL.sk MOBIL.sk

Sú lepšími hráčmi majitelia počítača, Xboxu alebo PS4? Test ukázal pravdu!
zdroj: pixabay.com

Sú lepšími hráčmi majitelia počítača, Xboxu alebo PS4? Test ukázal pravdu!

Spoločnosť LG sa spojila s vydavateľom hier Activision, aby zodpovedali otázku, ktorá zaujíma nejedného hráča hier. Sú lepšími hráčmi majitelia počítačov, Xboxu alebo hernej konzoly Playstaion?

Celý výskum sa uskutočnil pri príležitosti predstavenia novej hry Call of Duty Black Ops 4 za použitia reakčného testu LG Elite Reaction Test. Zapojilo sa do neho zhruba 1400 hráčov a ich úlohou v teste bolo klikať na stanovené ciele tak rýchlo, ako to len bolo možné.

Podľa správy spoločnosti LG sa ukázalo, že majitelia herných konzol Xbox sú lepšími hráčmi než jednotlivci hrajúci hry na Playstation 4 či počítačoch. Štúdia ukázala, že majitelia konzol Xbox dokázali kliknúť na 78 % stanovených cieľov, zatiaľ čo tímu Playstation 4 sa podarilo kliknúť len na 74 % cieľov.

Z testu vyšli zdanlivo najhoršie počítačoví hráči, ktorí zasiahli len 70 % stanovených cieľov. Hoci dokázali na ciele zamieriť najrýchlejšie, ukázali sa u nich problémy s presnosťou. Ide však o dosť malú vzorku hráčov, aby sa výsledky testu mohli aplikovať na všetkých.

pixabay.com

Pokiaľ by ste si daný test chceli vyskúšať aj vy sami, postačí kliknúť na tento odkaz a budete presmerovaný na stránku, kde sa táto minihra nachádza. Pri teste šlo v prvom rade o promo nového titulu, ale vieme si predstaviť podrobnejšiu štúdiu, ktorá by ale zahŕňala viacero disciplín, bola by kontrolovaná a výsledky by boli tým pádom presnejšie. Pri zadávaní platformy sa totiž mohlo stať, že respondenti neuviedli skutočnú platformu, na ktorej hrajú hry, aby poškodili výsledky oponentov.

V konečnom dôsledku však výsledok akéhokoľvek testu nezmení názor fanúšikov jednotlivých platforiem. Každý si vyberá tú, ktorá mu je z nejakých príčin najsympatickejšia. S informáciou prišiel marketingový manažér spoločnosti LG David Hall vo svojej tlačovej správe.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio