MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook už nie je najpopulárnejšou aplikáciou na svete
zdroj: kalhh / Pixabay

Facebook už nie je najpopulárnejšou aplikáciou na svete

Facebook bol v posledných rokoch najobľúbenejšou a najsťahovanejšou aplikáciou. Neohrozene panoval rebríčkom najsťahovanejších aplikácií bez ohľadu na platformu. Lenže rok 2018 toto ťaženie appky Facebook narušil.

V septembri 2018 sa najpopulárnejšou aplikáciou stala appka WhatsApp. Tá so svojimi 1,5 miliardami aktívnych používateľov zosadila z trónu sociálnu sieť. Facebook mal pritom ešte v roku 2017 zhruba 2 miliardy aktívnych používateľov. Ako je to teda možné?

Facebooku podľa všetkého ublížili minuloročné škandály s únikom dát, ktoré postavili sociálnu sieť do nepekného svetla. Používatelia vtedy reagovali veľmi ostro a mnohí svoje výhrážky, že sociálnu sieť opustia, aj splnili. V celom tomto súboji hrá veľku rolu určite aj fakt, že pokiaľ používate Messenger, nemusíte mať nutne nainštalovanú aj aplikáciu Facebooku.

App Annie (cez Venture Beat)

Ďalším možným vysvetlením sú návyky používateľov. Kým WhatsApp slúži výhradne na komunikáciu a prítomnosť aplikácie je teda v smartfónoch a mobiloch veľmi logická, na svete existuje stále veľa používateľov Facebooku, ktorí na sociálnu sieť pristupujú výhradne cez počítač a webový prehliadač.

Jedná sa o globálne čísla, podľa ktorých sa WhatsApp stále drží na prvej priečke. Prekvapujúce však je, že v Amerike je Facebook stále najobľúbenejšou aplikáciou, a to aj napriek tomu, že na americkom kontinente napáchalo jeho nezodpovedné zaobchádzanie s dátami používateľov asi najviac škody.

V konečnom dôsledku ale nič z toho spoločnosti Facebook vadiť nemusí, pretože WhatsApp mu už niekoľko rokov patrí. Správu priniesla anlytická spoločnosť App Annie. Podľa nej je WhatsApp najsťahovanejší v Indii, Brazílii, Mexiku, v Turecku a prvú päťku uzatvára Rusko.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio