MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi posúva snímač odltačkov v obrazovke na novú úroveň. Prezident spoločnosti zverejnil video funkčného prototypu
zdroj: Xiaomishka / YouTube

Xiaomi posúva snímač odltačkov v obrazovke na novú úroveň. Prezident spoločnosti zverejnil video funkčného prototypu

Oblasť odomykania je až päťkrát väčšia ako v súčasných mobiloch

Snímač odtlačkov prstov zabudovaný priamo v displeji sa objavuje na stále viac smartfónoch. Ponúka ho OnePlus 6T, Huawei Mate 20 Pro, ale aj Xiaomi Mi 8 Explorer Edition. Problémom tejto novej technológie je to, že miesto, kde sa váš odtlačok nasníma, je obmedzené. Aby ste trafili správne miesto a mobil svojim odtlačkom odomkli, musíte sa na obrazovku pozerať. Nie že by bol veľký problém trafiť správne miesto na displeji, určitý komfort pri používaní to ale stratí. 

Xiaomi ale v tomto smere výrazne pokročil. Spoluzakladateľ a prezident spoločnosti, Bin Lin, zverejnil na čínskej sociálnej sieti Weibo video, ktoré zobrazuje prototyp ich pripravovaného smartfónu (možno Mi 9?). Na ňom prezentujú technológiu odomykania pomocou odtlačku v displeji, ktorá má ale výrazne väčší priestor, kde môžete priložiť prst. 

Originálne video z Weibo bolo nahraté aj na YouTube, takže sa môžete pozrieť, ako bude toto odomykanie fungovať.

zdroj: youtube.com / Xiaomishka

Priestor na odblokovanie meria 50mm x 25mm, čo je päťkrát viac, ako v súčasných smartfónoch. Vďaka väčšiemu priestoru budú môcť užívatelia rýchlejšie odomykať a nebudú musieť sledovať obrazovku, aby trafili presné miesto. Prezident Xiaomi povedal, že pokiaľ bude táto technológia dobre prijatá fanúšikmi, objaví sa v budúcich smartfónoch. 

Na záver ešte spomeňme, že Xiaomi nie je jediný, kto sa v tejto oblasti realizuje. Konkurenčný Oppo, sesterská spoločnosť OnePlus, pripravuje predstaviť vlastný snímač odtlačkov v displeji už budúci mesiac na MWC v Barcelone. Tento snímač má prísť s oblasťou na odomknutie až 15-krát väčšou ako majú súčasné modely.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio